Новини » Регіони 18 травня, 2018, 16:00
Сергій Жадан в Ужгороді прочитав вірші з майбутньої книги та задекорував екоторбу
Сергій Жадан в Ужгороді прочитав вірші з майбутньої книги та задекорував екоторбу
Сергій Жадан в Ужгороді прочитав вірші з майбутньої книги та задекорував екоторбу

У рамках мультикультурного форуму «СлободаКульт» письменник, поет та громадський діяч Сергій Жадан презентував ужгородській аудиторії вірші з нової книги «Антена», яка вийде з друку восени цього року.

Форум «СлободаКульт» триває в Ужгороді та Мукачеві з 15 по 29 травня і передбачає проведення 100 культурних подій. Серед них, зокрема, виставки, дискусійна програма, вистави, кінопокази, концерти, – повідомляють організатори.

«У цій всій ситуації, які ми зараз опинилися, в умовах війни, в стуації певних політичних проблем, культура залишається платформою здорового ґлузду і адекватності, на яку треба опиратися і з якої можна говорити про дуже багато важливих для нас тем. Тому слід триматися за культуру, культурні ініціативи, проекти», – сказав Сергій Жадан, коментуючи важливість та актуальність такого роду проектів, як «СлободаКульт».

«Такі проекти дають, перш за все, досвід безпосередньо знайомств та контактів, а це вартує набагато більше, ніж знайомства через інші джерела. Особистий досвід – це найбільш цінне джерело інформації та емоцій, тому у такий спосіб ми і знайомимося», – додав поет.

Зала «Совиного гнізда», де Сергій Жадан читав свої вірші, була переповнена. Слухачі стоячи аплодували і попросили продовжити читання.

Наталія Сільченко, відвідувачка, розповіла, що заради цієї події подолала шлях з Берегова. «Я приїхала на цей захід з Берегова, і всі 73 км були варті того. Ще з часів навчання в університеті захоплювалася поезією Сергія Жадана, тому скористалася хорошою нагодою почути улюблені вірші наживо. Думаю, відвідувачі отримали таке ж саме внутрішнє задоволення, як і я від заходу. Такі творчі вечори якось відволікають від повсякденного і об’єднують людей навколо чогось гарного, не буденного і, звісно, демонструють таку неповторну нашу сучасну українську поезію», – зазначила Наталія.

До речі, значну частину віршів Сергій Жадан написав саме на Закарпатті. «У мене це не перший творчий вечір в Ужгороді і, сподіваюся, не останній. Я насправді дуже люблю виступати в Ужгороді. Публіка тут – щира та відверта», – прокоментував він.

А ще Сергій Жадан поповнив колекцію «зіркових» торб, яку збирає громадська організація «Щасливі діти» для того, аби потім продати їх в якості лотів на благодійному аукціоні. Зібрані кошти будуть використані на благодійні цілі. Наразі в колекції, серед інших, є торби з підписами та малюнками від Андрія Хливнюка («Бумбокс»), Юрія Андруховича, Онуки та її команди.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-17 11:21 :48