Новини » Світ 18 травня, 2018, 19:57
Росія вимагає контакту зі Скрипалем

Росія вимагає особистого контакту із колишнім співробітником ГРУ Сергієм Скрипалем, а якщо він не хоче контактувати з представником Москви, то повинен сказати про це сам.

Про це заявив посол РФ в Лондоні Олександр Яковенко, передає «Європейська правда».

«Так, зрозуміло (ми наполягаємо на особистих контактах. – Ред.), це передбачено Віденською конвенцією 1963 року. І особа повинна сказати це особисто. Сьогодні ніхто не чув його голосу, ніхто не бачив його фотографій, ніхто не знає, в якому стані він перебуває, і тому відповідно до конвенції ми повинні переконатися, що цей чоловік живий, що у нього все в порядку, і тоді якщо він скаже, що йому не потрібні наші послуги, то ми закриваємо цю історію», – сказав Яковенко.

За його словами, основна проблема – відсутність доступу до Скрипаля. «Ми повинні почути від нього особисто, яке рішення він прийме», – додав російський дипломат.

Скрипаль, який постраждав при отруєнні нервовим агентом у британському Солсбері, 18 травня вийшов з лікарні. Поліція заявила, що в інтересах безпеки екс-шпигуна не буде обговорювати будь-які вжиті для його безпеки та захисту заходи. Британські слідчі продовжують допитувати колишнього подвійного агента.

Британія стверджує, що за отруєнням стоїть Росія, оскільки задіяна нервово-паралітична речовина була розроблена Радянським союзом. У Москві звинувачення заперечують.

Слідчих цікавлять часті поїздки Скрипаля в Лондон, закордонні мандрівки, а також його регулярні зустрічі з передбачуваним колишнім співробітником британської спецслужби MI6 в Солсбері.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 17:50 :40