Новини » Світ 18 травня, 2018, 10:29
Президент Польщі нагадав в ООН про переслідування кримських татар
Президент Польщі Анджей Дуда. Фото: EPA-EFE/JUSTIN LANE
Президент Польщі Анджей Дуда. Фото: EPA-EFE/JUSTIN LANE

Під час дискусії в Раді Безпеки ООН щодо важливості верховенства права у міжнародних відносинах Анджей Дуда наголосив, що порушення територіальної цілісності України є викликом не лише для України, але й для європейського континенту.

Про це повідомляє Укрінформ.

«Порушення територіальної цілісності України разом з нелегальною анексією й окупацією Криму, а також сепаратисти на Донбасі, які користуються сильною підтримкою з боку третьої країни, є серйозним викликом не лише для України, але й для стабільності європейського континенту»,- повідомив Анджей Дуда.

Президент зазначив, що Польща підтримує розгортання миротворчої місії ООН на сході України. Також, на його переконання, міжнародна спільнота «не повинна ігнорувати нинішню безвихідну ситуацію кримських татар і діячів із захисту прав людини в окупованому Криму, які постійно залякуються і переслідуються».

Дуда підкреслив, що попри існування розвиненої системи міжнародного права й міжнародних інституцій, які мають його захищати, зокрема системи ООН з міжнародними судами й трибуналами, у світі спостерігається спокуса «ставити силу понад правом, а довіру заміняти страхом».

Президент Польщі вважає, що без чіткого визначення базових понять у міжнародному праві складно реагувати на виклики.

«Якщо акт агресії називатимемо «конфліктом», без чіткого розуміння хто жертва, а хто агресор, якщо загрозу називатимемо «викликом» без визначення її джерела, і якщо посилення агресивних військових можливостей називатимемо «порушенням рівноваги» без вказування, хто зміцнює свої наступальні озброєння, то тоді не зможемо обрати відповідні юридичні кроки, що дозволяють реагувати»,- пояснив Дуда.

Він додав, що в міжнародному праві не існує неназваних явищ, а невідповідно сформульовані концепції створюють «деформовану реальність».

Анджей Дуда зазначив, що міжнародна спільнота, й особливо Рада Безпеки ООН, несуть моральну відповідальність за гарантування індивідуальної карної відповідальності за міжнародні злочини.

Нагадаємо, сьогодні, 18 травня, відзначається День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу та День боротьби за права кримськотатарського народу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 23:17 :33