п'ятниця, 18 травня, 2018, 14:42 Політика
Право вето міжнародних експертів не є зазіханням на державний суверенітет, – нардеп

У дискусії щодо права вето міжнародної ради експертів, яка розгорнулась довкола законопроекту про антикорупційний суд, мова йде лише про те, що експерти можуть визначати коло кандидатів до суду, по яких є підозри щодо корупційної або непрофесійної складової. Тут немає зазіхання на державний суверенітет.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів народний депутат України Леонід Ємець.

«Український народ вимагає не просто боротися з корупцією, а й перемагати її, що неможливо зробити без антикорупційного суду. Законопроект внесений, є лише проблема в тому, що він не зовсім відповідає рекомендаціям Венеціанської комісії. Є 4 пункти, по яких є розбіжність, і, здавалося б, це мало б призвести до 4-х правок», – підкреслив нардеп.

Проте насправді було подано аж 2 тисячі правок, що, на думку парламентаря, пов’язано з тим, що у Верховній Раді є «велика кількість корупціонерів, які хочуть залишатися біля корита».

«Вони зроблять все для того, щоб не було ефективного і справжнього антикорупційного суду. Зараз все вперлось в основну позицію – чи буде мати рада міжнародних експертів право безумовного вето, як це прописано в рекомендаціях Венеціанської комісії», – розповідає Ємець.

За його словами, це право вето має надавати право відсікати кандидатів до антикорупційного суду, які «туди подані корупційними групами, щоб встановити контроль над судом».

«Це єдине питання, на якому сьогодні зупинилась дискусія. Є позиція міжнародної спільноти та вимога наших громадян, а дискусію з цією позицією ведуть ті, хто хочуть якось зманіпулювати ситуацією», – переконаний народний депутат.

Лідер фракції «Блоку Петра Порошенка» раніше озвучував думку, що така вимога «порушує державний суверенітет».

«Я думаю, що такі гучні заяви потрібно підкріплювати нормами Конституції. Насправді тут немає зазіхання на державний суверенітет. Кожен юрист, який навіть отримав базову юридичну вищу освіту, про це скаже. Мова йде лише про те, що міжнародні експерти визначать коло осіб, по яких є певні підозри у корупційній або непрофесійній складовій», – прокоментував парламентар.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 06:17 :54