п'ятниця, 18 травня, 2018, 17:03 Політика
Оприлюднено дані про росіянку, яка допомагала організовувати антиукраїнські акції у Польщі
Катерина Цивільська. Фото: regnum.ru
Катерина Цивільська. Фото: regnum.ru

Росіяни та проросійські активісти у Польщі першими назвали ім’я та прізвище затриманої росіянки. Вона виявилася знайомою Олександра Усовського, який організовував антиукраїнські акції у Польщі, Словаччині та Угорщині у 2014 році на гроші олігарха Малофєєва.

Про це інформує «Польсько-український портал».

Нагадаємо, що Агентство внутрішньої безпеки Республіки Польща затримало громадянку Росії, яка брала участь у гібридних заходах проти Польщі. Невдовзі її мають депортувати з країни. У прес-релізі Агентства йдеться, що вона брала участь у «спробах консолідації проросійських середовищ в РП навколо двох пріоритетних зараз для російської сторони цілей гібридних заходів, які вона реалізує проти Польщі, а саме – підживлювання польсько-української ворожнечі у суспільній та політичній сферах та підважування польської історичної політики із заміною її російським наративом».

PolUkr.NET з кількох джерел стало відомо, що затриманою росіянкою є Катерина Цивільська (Екатерина Цивильская, Katarzyna Cywilska). Про те, що затриманою є саме вона, повідомляє російська інформагенція REGNUM. Крім того, про затримання і депортацію Цивільскої йдеться на FB-сторінці «Cogdziekiedy Asker Bærum», яку модерує активіст «Табору Великої Польщі» (Obóz Wielkiej Polski) Ян Всул (Jan Wsół).

У коментарях під своїми фото на FB Цивільська називає себе росіянкою. З інформації, яку вона залишила про себе у соціальній мережі GoldenLine, зрозуміло, що у жовтні 2013 року вона розпочала навчання в аспірантурі (studia doktoranckie) Ягеллонського університету у Кракові, але не відомо, чи вона його закінчила, оскільки з інших джерел дізнаємось, що дисертацію вона не дописала. Займається перекладами з російської на польську та з польської на російську. В оголошенні, розміщеному у квітні цього року, Цивільська вказує, що мешкає у Кракові, має російське громадянство, дозвіл на постійне проживання у Польщі та «шукає роботу у рекламі, маркетингу, польсько-російському бізнесі або на курсах ділової російської мови» і «охоче допоможе встановити ділові контакти між фірмами Польщі та Росії».

У своєму FB-профілі Цивільська вказала, що до 2013 року мешкала у Воронежі та працювала у Воронезькому інституті високих технологій, Воронезькому філіалі Російської академії державної служби та Воронезькому державному університеті. Крім того, з пошуку на FB з’ясовано, що Цивільська є модератором у групі «Niesmiertelny Pulk – Бессмертный полк» та групі «ROSJAwSUPERLATYWACH».

Катерина Цивільська є знайомою громадянина Білорусі Олександра Усовського, листування якого на початку 2017 року оприлюднили гакери з Ukrainian Cyber Alliance. В Україні Усовський відомий тим, що отримав у 2014 році у представників російського олігарха Малофєєва 100 тис. євро на організацію антиукраїнських акцій у Польщі, Словаччині та Угорщині. У Польщі Усовський контактував із середовищем «Табору Великої Польщі», до якого була також близька Цивільська, та оточенням Матеуша Піскорського, колишнього депутата Сейму від «Самооборони», лідера незареєстрованої партії «Зміна» (Zmiana), обвинуваченого польською прокуратурою у співпраці з російською та китайською розвідкою.

У доволі тривалому листуванні Цивільської з Усовським через FB знаходимо багато інформації про її діяльність у Польщі, влаштування нею свого життя у Кракові, а також у ньому вона описує своє ставлення до України і подій в ній. Листування охоплює 2014- початок 2017 років. Зокрема, Цивільська вказує, що приїхала до Кракова на запрошення свого викладача з кафедри у Воронежі Мякішева, який влаштувався до Ягеллонського університету, але саме життя у Польщі їй не подобається – «приживаемся трудно, меня лично все бесит». До Польщі переїхала з донькою Стасею і невдовзі вийшла заміж за краків’янина Міхала Ц.

Через Цивільську Усовський шукав у Польщі організації та людей, які б йому допомагали поширювати російську пропаганду, зокрема і щодо України. В одному з листувань знаходимо прохання Усовського до Цивільської знайти журналістів чи редакторів з польських видань, але таких, які не викликають підозри, що вони можуть бути проросійськими. За статті на 1–1.5 тис. знаків Усовський обіцяє платити по 250 зл. і кошти мали б пересилатись через польські банківські рахунки Цивільської. Наприклад, Цивільська називає видання Wprost, а Усовський роздумує, що було б добре розмістити там статтю про виключення України зі Східного партнерства.

З листування за 2015 рік дізнаємося, що Цивільська скаржиться Усовському на життя в Польщі і хоче повернутись до Росії, на що Усовський її просить не спішити, бо вона може «ще стати найбільш потрібною російською людиною у Кракові». Загалом воно містить багато інформації про проросійську активність Цивільської та допомогу, яку вона надавала Усовському у Польщі.

Як повідомляє речник Агентства внутрішньої безпеки Республіки Польща, окрім затримання Цивільської, ще чотири іноземці (громадянство не зазначено), пов’язані з нею, отримають п’ятирічну заборону на в’їзд до Польщі. У цій справі Агентство проводить спільні з прокуратурою дії щодо громадян Польщі, пов’язаних з Катериною Цивільською та її групою. Кільком з них може бути повідомлено про підозру у вчиненні злочину. Саму ж Катерину Цивільську найближчим часом депортують з Польщі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-21 08:00 :36