п'ятниця, 18 травня, 2018, 10:31 Суспільство
Опанування музичного інструменту або другої мови підвищує ефективність мозку, – дослідження
Фото: Pixabay
Фото: Pixabay

Згідно з новим дослідженням, якщо ви витратили час, щоб опанувати музичний інструмент або вивчити другу мову, то, цим самим, підвищили ефективність вашого мозку.

Дослідники з науково-дослідного інституту Ротман виявили, що музиканти та люди, котрі володіють другою мовою, використовують менше ресурсів мозку при виконанні завдань, де задіяна короткочасна пам’ять, – інформує видання The Independent.

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Annals of the New York Academy of Sciences, люди з музичною або лінгвістичною освітою активізували різні мережі мозку та демонстрували меншу мозкову активність під час виконання завдання, ніж люди, які говорили лише на одній мові або не мали музичної підготовки.

Музиканти та двомовні люди вже давно демонстрували кращу робочу пам’ять, проте вчені не могли збагнути, чому це так.

Для проведення дослідження вчені проаналізували мозок 41 молодої особи, віком від 19 до 35 років, що поділялися на три категорії: англомовні не музиканти, музиканти, що спілкувалися лише англійською мовою, та людей, що володіли двома мовами, проте не грали на жодному музичному інструменті.

Кожному учаснику пропонувалося визначити, чи звук, почутий як з музичного інструменту, так і навколишнього середовища чи від людини, був таким самим, як попередній. Крім того, учасникам було запропоновано визначити, чи звук походить з того самого напрямку, що й попередній.

Паралельно вчені проводили нейровізуалізацію мозку учасників.

Згідно з даними дослідження, музиканти запам’ятовували тип звуку швидше, ніж решта осіб у інших групах, тоді як люди, що володіли двома мовами та музиканти краще виконували завдання з визначення напряму його походження.

Люди, що володіли двома мовами виконували завдання з запам’ятовування звуку приблизно так само, як і учасники, які говорили лише на одній мові та не грали на жодному музичному інструменті, проте вони демонстрували меншу активність мозку під час виконання завдання з визначення його напрямку.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-17 19:25 :45