п'ятниця, 18 травня, 2018, 11:03 Події
О 12.00 влада закликає вшанувати хвилиною мовчання жертв депортації кримських татар
Вшанування пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу. Фото: radiosvoboda.org
Вшанування пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу. Фото: radiosvoboda.org

Секретар РНБО Олександр Турчинов закликав о 12:00 у п’ятницю 18 травня, вшанувати хвилиною мовчання жертв депортації кримських татар 1944 року.

«Більше ніж 70 років тому, 18 травня 1944 року, тоталітарний сталінський режим розпочав широкомасштабну операцію з виселення кримськотатарського народу з рідної землі. Близько двохсот тисяч людей за брехливими звинуваченнями у співпраці з фашистами стали вигнанцями.

Через десятиліття, що минули з цієї сумної дати, Росія на окупованому півострові знову намагається, використовуючи таку ж риторику – «співпраця з фашистами», «терористична діяльність», зламати кримських татар, їхнє прагнення до свободи. Тоталітарний маховик викорінює культурні традиції, обмежує у громадянських правах, намагається знищити національну свідомість та історичну пам’ять. Залякування, звинувачення у тероризмі та екстремізмі, репресії, арешти, катування, тотальна мілітаризація півострова – візитна картка путінського режиму.

Але, незважаючи ні на що, агресорові не здолати волелюбний дух киримли!

Сьогодні о 12-й годині на всій території Україні відбудеться хвилина мовчання до Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу з Криму. Долучайтесь…

Вічна пам’ять тим, хто віддав своє життя в боротьбі за свободу! Ми пам’ятаємо!

Історія здатна навчити тих, хто готовий вчитись, а ті, хто не готові, – щоразу будуть дивуватись її повторенню. Якою б кривавою не була диктатура та її диктатор, вони завжди приречені на ганебний кінець. І чим більш кривавий та жорстокий режим, тим страшніший та принизливіший крах його керманича.

Крим – це Україна! Вільний, гордий та сміливий кримсько-татарський народ – киримли – житиме на своїй землі попри всі потуги кремлівської тиранії!», – написав Турчинов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-17 18:54 :40