п'ятниця, 18 травня, 2018, 10:27 Суспільство
Міністр освіти спантеличила нардепів запитанням із конкурсу для вступу у перший клас
Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Фото: kmu.gov.ua
Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Фото: kmu.gov.ua

Конкурс для вступу до першого класу перетворився на фарс, на конкурс батьків, права дзвінка та хабарів.

Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді України, яку транслює телеканал ZIK, заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Міністр наголосила, що на той момент, коли готували Закон про освіту і нові проект порядку зарахування до першого класу, мали на меті усунути несправедливі корупційні правила зарахування до 1-го класу. Лілія Гриневич вважає, що з педагогічної точки зору це неправильно, адже діти ще не навчалися за жодною програмою і психологічні особливості не дозволяють це робити у такому віці.

«Цей конкурс перетворюється на фарс, на конкурс батьків, на конкурс права дзвінка та хабарів», – заявила Лілія Гриневич.

Міністр наголосила, що обурення викликають і ті запитання, які ставлять дітям на таких конкурсах.

«Це часто питання, відповідь на які знає лише той, хто його ставить. Наприклад, що спільного між їжачком і молочком? Я вас зараз, можливо, здивую: відповідь на це питання конкурсу – і той, і те згортаються», – навела приклад Лілія Гриневич та наголосила, що система вступу до першого класу має бути цивілізованою.

З її слів, такий підхід полягає у тому, що дитина повинна мати гарантоване місце у школі, яка є поряд із її місцем проживання. Якщо батьки хочуть віддати дитину в іншу школу, вони також можуть це зробити, пояснила міністр, але діти мають бути зараховані у такі навчальні заклади, якщо там є вільні місця і лише за знеособленим конкурсом, коли всі діти перебувають у рівних умовах.

Міністр освіти і науки України поінформувала народних депутатів, як цього року в Україні завершуватиметься навчальний рік.

Так, до 31 травня відбуватиметься подання документів до зарахування до першого класу, до 1 червня включно триватиме зарахування усіх дітей за територіальним принципом. Як повідомила Ліля Гриневич, завершення навчального року для 11-х класів – не раніше 22 червня, початковаої школи – з 25 до 31 травня, базової школи – з 31 травня до 15 червня.

З її слів, із наступного тижня розпочинається сесія зовнішнього незалежного оцінювання – із 22 травня до 13 червня. Атестати старшокласники отримають після того, як складуть ЗНО – після 22 червня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 06:45 :50