Новини » Світ 18 травня, 2018, 21:28
Македонія внесла пропозицію щодо назви країни

Македонська сторона внесла нову пропозицію щодо назви країни для врегулювання суперечки в переговорах з Грецією – «Республіка Ілінденьска Македонія» («Република Илинденска Македонија»).

Про це повідомляє македонський портал А1ОН з посиланням на неназвані дипломатичні джерела.

За даними видання, нова назва повинна використовуватися на міжнародному рівні, на чому наполягає Греція, пише «Європейська правда».

Хоча до цих пір в якості основного варіанту згадувалася назва «Республіка Верхня Македонія», співрозмовники видання кажуть, що під час останнього раунду переговорів було висунуто пропозицію «Республіка Ілінден Македонія».

Прем’єр-міністр Македонії Зоран Заєв заявив вчора в Софії, що він і його грецький колега Алексіс Ципрас обговорили назву, яка була б прийнятною для обох сторін, і очікує, що рішення буде знайдено до червня перед самітом лідерів ЄС.

«Ми говорили про декілька варіантів, і один з них прийнятний для обох сторін», – сказав Заєв, не уточнюючи конкретний варіант.

Суперечка щодо назви триває з 1991 року – часу здобуття незалежності Македонією, яка до того носила назву Соціалістична республіка Македонія, що не викликало спротиву з боку Греції.

Після 1991 року Греція вважає, що назва держави є узурпацією назви її історичної провінції.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-22 18:53 :48