п'ятниця, 18 травня, 2018, 16:59 Світ
Із Вірменією РФ може втратити увесь Південний Кавказ, – Корчилава
Скріншот з відео
Скріншот з відео

Росія не відреагувала на вірменські події, адже розуміє, що зараз її політика щодо цієї держави має бути дуже обдуманою. Для Кремля втратити підтримку Вірменії означає втратити увесь Південний Кавказ.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив прес-аташе посольства Грузії в Україні у 2005-2010 рр. Бачо Корчилава.

Він наголосив: Росія не стала підвищувати ставки у Вірменії, адже Кремль сам не розуміє, що там відбувається. У нього взагалі ніколи не було чіткої політики щодо Південного Кавказу.

«Це призвело до того, що із тамтешніх союзників у них залишилась лише Вірменія. І то це такий собі вимушений шлюб. Так, там є російська база, однак як туди добратися? Це неможливо зробити через Грузію та Азербайджан, а через Туреччину та Іран – тим більше», – зазначив Корчилава.

Тому, на його думку, Кремль розуміє, що різкі дії можуть призвести до дуже негативних для нього наслідків.

«У Кремлі також не розуміли, що робити. Адже вірили доповідям російських чиновників із Вірменії про те, що вони можуть владнати ситуацію із протестами. Однак, насправді, виявилось, що не все так гладко і не все вони змогли вирішити», – зауважив експерт.

Окрім того, він підкреслив: на Кавказі зараз теж відбуваються «своєрідні процеси». Росія досі не відступила від Грузії чи Азербайджану. Однак, якщо порівняти ситуацію двадцятирічної давнини із нинішньою, зараз у Москви значно гірша позиція у регіоні.

«Якщо раніше на території Південного Кавказу було дев‘ять їхніх військових баз, то зараз залишилась тільки одна. Але, зрозуміло, що цей регіон залишається дуже важливим для Росії. З нього повністю контролюється Центральна Азія та Близький Схід», – зазначив Корчилава.

Тому він підкреслив: Росія спокійно відреагувала на події у Вірменії, адже боїться втратити свій вплив у цій державі.

«Для неї зараз втратити підтримку Вірменії означає втратити увесь Південний Кавказ. Залишиться лише Північна Осетія із одним єдиним містечком Цхінвалі і ще частина Абхазії», – переконаний експерт.

Окрім того, він наголосив: усі неконтрольовані процеси на Південному Кавказі розпочались ще наприкінці 80-х. Однак, тоді в Україні їм приділяли занадто мало уваги.

«Та цей регіон прямо стосується і України. Адже йдеться про Чорноморський басейн. Однак, свого часу багато українських політологів та політиків не розуміли, що Росії не достатньо однієї Абхазії. Адже порти, що не замерзають, на Чорному морі, окрім цієї держави, має ще й Крим, на який Кремль так чи інакше претендуватиме. Але, тоді мало хто у це вірив», – підсумував Бачо Корчилава.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-16 22:27 :25