п'ятниця, 18 травня, 2018, 10:43 Суспільство
Депортація кримських татар є нашим спільним болем, – очільники держави
Фото: apostrophe.com.ua
Фото: apostrophe.com.ua

Президент Петро Порошенко заявив, що біль депортації кримськотатарського народу є нашим спільним болем, нинішні злочинці будуть покарані за окупацію Криму, а український півострів стане вільним.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні весь світ згадує жахливі події 1944 року, коли за вказівкою вождів тоталітарного режиму кримських татар, а з ними й представників інших національних меншин, примусово депортували у віддалені регіони Радянського Союзу. Біль кримськотатарського народу – це наш спільний біль. Біль десятків тисяч кримських татар, які ніколи так і не повернулися до рідного Криму», – зазначив Президент.

Глава держави запевнив, що ніколи не буде забуто цинічний злочин радянського режиму, злочин проти цілого народу, проти усього людства.

Також він висловив упевненість, що й сучасні злочинці понесуть покарання за окупацію Кримського півострова, і український Крим знову стане вільним.

Водночас Прем’єр-міністр Володимир Гройсман наголосив, що депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар. Він нагадав, що протягом року до завершення війни від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тисяч людей, а загалом було примусово виселено з домівок близько 191 тисячі кримських татар.

«Радянська влада звинуватила кримських татар у масовому дезертирстві з лав Червоної армії. Хоча жодних доказів «масового дезертирства» не існує. Особливо цинічно, що така доля спіткала і відзначених воїнів – навіть двічі Герою Радянського Союзу Амет-Хану Султану не дозволили повернутися до Криму», – підкреслив Прем’єр-міністрів.

У свою чергу секретар РНБО Олександр Турчинов додав, що через десятиліття, які минули з цієї сумної дати, Росія на окупованому півострові знову намагається, використовуючи таку ж риторику – «співпраця з фашистами», «терористична діяльність», зламати кримських татар, їхнє прагнення до свободи. Він зауважив, що «тоталітарний маховик» викорінює культурні традиції, обмежує у громадянських правах, намагається знищити національну свідомість та історичну пам’ять.

Він розповів, що залякування, звинувачення у тероризмі та екстремізмі, репресії, арешти, катування, тотальна мілітаризація півострова – візитна картка путінського режиму.

«Історія здатна навчити тих, хто готовий вчитись, а ті, хто не готові, – щоразу будуть дивуватись її повторенню. Якою б кривавою не була диктатура та її диктатор, вони завжди приречені на ганебний кінець. І чим більш кривавий та жорстокий режим, тим страшніший та принизливіший крах його керманича», – наголосив Секретар РНБО.

Він також запевнив, що Крим – це Україна, а вільний, гордий та сміливий кримсько-татарський народ – кримли – житиме на своїй землі попри всі потуги кремлівської тиранії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-19 21:40 :43