п'ятниця, 18 травня, 2018, 15:49 Політика
Брюссель взяв під контроль Антикорупційний суд, – Рибачук
ZIK
ZIK

Враховуючи рівень директора-розпорядника МВФ, він цілу годину провів, обговорюючи з Президентом України виключно Антикорупційний суд. Це означає, що Брюссель взяв під повний контроль ті механізми, які українська влада спробує вирвати, щоб система не запрацювала.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив український політик та громадський діяч, віце-прем’єр-міністр України з питань європейської інтеграції (у 2005 році) Олег Рибачук.

«Треба якось реагувати на «ляшкання» Ляшка, який говорить, що всі суди в Україні повинні бути антикорупційними, а окремого не потрібно. Це дуже брехлива, маніпулятивна теза. Так, справедливість має бути, але є українська народна мудрість про рибу, яка гниє з голови», – підкреслив Олег Рибачук.

Він зазначив, що знайомився з досвідом діяльності антикорупційних структур і помітив, що навіть на Заході найбільшим об’єктом уваги преси і антикорупційних органів є високопосадовці.

«Корупція – це там, де приватні інтереси стикаються з державними. У сільського голови теж є можливості якусь ділянку «прибрати» чи щось поцупити, але це не зрівняти з президентом, його любими друзями, Адміністрацією та Верховною Радою», – запевнив політик.

Він переконаний, що найбільша корупція та корупційні схеми зосереджені саме там, тому доволі красномовно, коли топ-політики проти антикорупційного суду.

«Якщо на власному прикладі топ-політики не бажають теоретично стати підсудними, то тут є і зворотній ефект. Все районне керівництво дублює цю поведінку. Вони такі ж «недоторкані», і точно так само поводяться на рівні обласних, міських та сільських рад», – переконаний екс-віце-прем’єр-міністр України.

Тому на його думку, еліта української політики повинна показати приклад, а Олег Ляшко «з пафосом має сказати: «Саджайте мене першого, бо є за що».

«Але вони просто повторюють цю мантру як з громадськими активістами – давайте, всі будемо подавати декларації. А давайте тоді всі житимемо, як живе Президент, уряд і депутати. Таких прав і можливостей немає», – каже Рибачук.

Окрім цього він розповів, що був страшенно враженим, коли директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду цілу годину говорив з Президентом України виключно про антикорупційний суд.

«Ніколи в житті я не міг собі уявити такого. Я знаю рівень директора-розпорядника МВФ. Якщо вже це там так доступно говориться… Брюссель взяв під контроль ті «коліщатка», які, як вони вже знають, українська влада спробує вирвати, щоб система не працювала. Тому цього разу найшла коса на камінь», – підсумував політик.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-21 08:41 :46