п'ятниця, 18 травня, 2018, 10:08 Львів
АВЕ має вивезти сміття зі станції «Північна» до кінця тижня, – нові дані ЛОДА про ТПВ
Директор Департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук. Фото: loda.gov.ua
Директор Департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук. Фото: loda.gov.ua

Напередодні другої річниці трагедії на Грибовицькому звалищі вдалося дізнатись у ЛОДА про те, які проблеми зі сміттям та його вивезенням існують у місті. Також про те, які сміттєпереробні заводи будуть збудовані в області та коли про них буде відомо трохи більше. І, що найважливіше – який стан полігонів на території області, чи зможуть вони надалі стабільно приймати ТПВ зі Львова і яка доля їх чекає у майбутньому.

Про це у розмові з директором департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарієм Романчуком.

Щодо ситуації з вивезенням сміття у Львові та проблемою на станції «Північна»

На перевантажувальній станції «Північна», що на вулиці Данила Апостола, працює компанія «АВЕ Львів». Певний час, у зв’язку з тим, що сюди частину свого сміття вивозив «Санком», тут накопичилось більше сміття, яке не встигали вчасно вивезти. «Санком» тоді якраз змінював локацію своєї перевантажувальної станції і попросив про допомогу у «АВЕ».

Окрім цієї ситуації, у нас до «АВЕ» є зауваження й стосовно того, як вони вивозять сміття. Вже й раніше ми забирали у них частину ринку, оскільки вони не давали раду з вивезенням.

Зараз ми «АВЕ» знову поставили умову: вивезти усе сміття зі станції на «Північній» та в подальшому не допускати його нагромадження. Інакше – у них знову заберуть частину ринку. У них є цей тиждень, коли вони мають вийти на постійне повне очищення території. І зараз видно, що вони стараються і, сподіваємось, не доведеться вживати жодних штрафних заходів.

Щодо інших перевантажувальних станцій, то там подібних проблем немає. Усе сміття, яке звозять впродовж дня – уночі вантажать та транспортують на полігони.

Також усі перевізники мають стабільні договори зі звалищами по Україні, тому, можна вважати, що ситуація зі сміттям у нас під контролем.

Сміттєпереробні заводи на території області

Найближчим до початку будівництва є завод на території «Сірки» у Новому Роздолі. Тут інвестор завершує розробку проекту і впродовж місяця ми будемо готові обговорювати його з громадами. Буде представлено технологію заводу, його параметри, вплив на екологію, а також економічні позитиви, які він принесе.

Також рухається процес і у Червонограді. Тут буде споруджено сміттєспалювальний завод. Вже є рішення сесії і зараз чекають оголошення інвесторів. Але тут проблем не має бути, оскільки з міською владою вже тривалий час працює компанія з Кореї.

Два інші інвестори ще працюють над своїми документами і цього року також вийдуть на представлення проектів та обговорення їх з громадами.

Як функціонують регіональні полігони

Цього року маємо намір рекультивувати три звалища за кошти обласного природоохоронного фонду. І такі роботи будуть проводитись щороку. Згідно з нашою стратегією, до 2030 року в області залишиться сім полігонів, а всі решта будуть рекультивовані та закриті.

В області є 154 стихійні сміттєзвалища і 20 полігонів. Зараз ми працюємо над рекультивацією власне тих стихійних звалищ, а більшість полігонів ще мають ресурс для приймання сміття, отож будуть закриватися в останню чергу. Зараз в області, до речі, сміття зі Львова приймають на 14 з них – решту просто фізично не здатні це робити.

Вже зараз ведуться роботи з монтажу сортувальних ліній на полігонах у Новояворівську та Самборі. Вони були закуплені ще минулого року за рахунок коштів з державного резервного фонду.

Також ведуться роботи на полігоні у м. Великі Мости, де вже завершується його впорядкування, будівництво дороги та нової сучасної карти захоронення ТПВ. Всі роботи також були профінансовані з коштів резервного фонду. Тут лише потрібно добудувати близько 800 м дороги і він може почати повноцінно функціонувати.

Також впорядковано полігон у м. Миколаїв, який вже зараз приймає сміття зі Львова. Тут інвестор сам має намір фінансувати купівлю сортувальної лінії та будівництво нової карти захоронення ТПВ.

Обласна влада готова підтримати й інвестора, який ніяк не може добудувати карту захоронення у Золочеві, але для того він, разом з місцевою владою, повинні провести громадські слухання та переконати людей міста та навколишніх сіл у реальності та безпеці їхнього проекту.

Співпраця ЛОДА та ЛМР надалі є близькою до нуля

Як такої комунікації між нами немає. Вони вже тривалий час стверджують, що оголосять про нову ділянку під полігон для Львова, але нам нічого про це не відомо. Ми так само чекаємо, коли це нарешті станеться.

Наразі в облдержадміністрації лише доводиться приймати скарги від обурених громадян на дії міської ради, зокрема щодо побудови сміттєпереробного заводу.

Це лише підтверджує метод роботи ЛМР, коли не ведеться діалог з громадами, а вже ставиться їх перед фактом.

Ще цікавішою є проблема Малехова та Грибовичів, де чиновники ЛМР, замість того, щоби знаходити порозуміння з людьми, пробують «нагнути» їх, ввівши плату за воду. У таких ситуаціях обласна влада однозначно буде залишатися на позиції людей.

Розмовляв Богдан Білан,
ІА ZIK

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 17:52 :50