п'ятниця, 18 травня, 2018, 13:41 Світ
Американський журналіст підбурює Україну підірвати Керченський міст і каже, що буде
Президент Росії Володимир Путін у кабіні КамАЗу під час відкриття так званого «Кримського моста» в Керчі. Фото: EPA-EFE/ALEXANDER NEMENOV
Президент Росії Володимир Путін у кабіні КамАЗу під час відкриття так званого «Кримського моста» в Керчі. Фото: EPA-EFE/ALEXANDER NEMENOV

Президент Росії Володимир Путін у вівторок відкрив міст через Керченську протоку, що з’єднує український Крим з материковою частиною Росії. Путін організував притаманне для нього шоу-показуху, очоливши колону транспортних засобів, що вирушила через міст. Україна тепер повинна знищити елементи мосту.

Хоча ці дії будуть означати ескалацію конфлікту з Путіним, і, свою чергою, майже напевно викличуть реванш зі сторони Росії, цей міст є образою авторитету України як нації. Звичайно, з точки зору Путіна, у цьому й «родзинка». Міст коштував російському, майже збанкрутілому уряду, мільярди доларів, проте він забезпечує Путіна формальним фізичним та психологічним присвоєнням української території.

На щастя, Україна має усе для того, щоб завдати повітряні удари по мосту таким чином, щоб принаймні тимчасово він став непридатним для використання. Його значна довжина дає змогу українським ВПС вдарити таким чином, щоб одночасно мінімізувати ризик жертв з боку тих, хто його пересікає.

Якою б стала реакція Путіна?

Ймовірно, це викликало б ескалацію конфлікту у Східній Україні. Проте ця ескалація, швидше за все, настане вже у найближчі кілька місяців, адже Путін хоче поступово поглинути Україну, а не одразу захопити її (він не хоче випробовувати своєї удачі напередодні Чемпіонату світу з футболу, провокуючи нову дипломатичну кризу). Проте пошкодження мосту, навіть тимчасове, надіслало б з Києва до Москви безпомилковий сигнал про те, що українці не мають наміру миритися з комфортною легалізацією Путіним краденої території. Українці також могли б літати низько, кружляючи, таким чином, щоб уникнути російських сил ППО. США могли та повинні були підтримувати Україну, будучи упевненими у своїй власній військовій силі.

Повітряні удари також послужили б двом іншим цілям: привернули увагу до закулісного кумівства, що стояло за проектом (контракт на будівництво отримав улюбленець Путіна, олігарх Аркадій Ротенберг) та кинули б виклик російському націоналістичному наративу на тій мові, яку ці націоналісти розуміють. Щодо останнього, слід врахувати, що багато новин про відкриття мосту, що висвітлювалися російським пропагандистським каналом «Росія сьогодні», демонстрували мужність Путіна та націоналістичне домінування великої Росії. Таким чином, вибух моста буде дуже особистою відповіддю амбіціям Путіна та його пропагандистському наративу.

Так чи інакше, моральна невідкладність дій очевидна. Будь-яка держава, яка дозволяє вкрасти свою територію, а потім зв’язати її з територією злодія, робить крок до зникнення.

Том Роган,
Washington Examiner

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 06:04 :43