п'ятниця, 18 травня, 2018, 11:27 Економіка
11 великих компаній зацікавилися транспортуванням газу з Румунії в Україну
Джерело: utg.ua
Джерело: utg.ua

11 великих європейських та українських газотрейдерів зацікавилися транспортуванням природного газу Трансбалканським трубопроводом з Румунії в Україну.

Про це повідомила прес-служба Укртрансгазу.

Трансбалканський трубопровід є перспективним альтернативним джерелом надходження природного газу в Україну, з огляду на введення в експлуатацію газопроводу TANAP, наявність LNG-терміналів в Греції і Туреччині, перспективи зростання видобутку газу на чорноморському шельфі в Румунії. Трубопровід Транзит-1 є одним з трьох трубопроводів Трансбалканського маршруту, сьогодні використовується для транспортування природного газу з РФ до Болгарії, причому довгостроковий контракт на бронювання цього трубопроводу Газпромом на території Румунії завершився в 2016 році.

Загальна потужність становить близько 10 млрд куб. м в рік, що вдвічі перевищує запропоновані потужності, уточнили в компанії.

В Укртрансгазі також нагадують, що транспортування стане можливою в 2020 році, після закінчення дії транзитного контракту з російським Газпромом.

«10-річний план розвитку оператора ГТС Румунії компанії SNTGN Transgaz SA включає проект з’єднання національної газотранспортної системи та румунських офшорних родовищ газу з трубопроводом Транзит-1. Оператори ГТС Румунії та України також домовилися про реконструкцію ГІС Ісакча-1, що дозволить поліпшити точність вимірювання газу і забезпечить можливість двостороннього потоку газу в цій точці з’єднання систем», – уклали в компанії.

Нагадаємо, що в кінці березня Україна приступила до оцінки нового маршруту імпорту газу з Європи. Тоді Укртрансгаз почав оцінку попиту учасників газового ринку на потужності в точці входу Ісакча-1-Орловка (трубопровід Транзит-1) за напрямом Румунія-Україна.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-19 21:26 :21