Новини » Політика 17 травня, 2018, 13:49
Зміни до виборчого законодавства – останній шанс для українців, – Яворівський
ZIK
ZIK

Україна випробувала майже усі існуючі у світі моделі виборів, окрім пропорційної системи з відкритими регіональними спискам. Саме за цю зміну у виборчому кодексі проголосували нардепи восьмого скликання, що дасть можливість обрати найкращий метод проведення виборів. Хоча не варто сподіватися, що у другому читанні народні обранці цю систему затвердить.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив народний депутат України IV - VII скликань Володимир Яворівський. 

«Україна випробувала як чисту мажоритарну систему, в якій я тричі вигравав вибори на заході, сході та в центрі України. Також ми вже випробували і пропорційну систему, за якою я так само обирався і у ній були певні вади. Коли ж прийшов до влади Янукович, він чітко вивів найвигіднішу для влади модель – змішану. Коли у парламенті перебуває половина мажоритарників, а інша частина це списочники, які платять великі гроші, щоб потім їх «відмивали». До речі, так само як і мажоритарників. Тому, фактично, за часів незалежності, Україна випробувала майже всі існуючі у світі моделі виборів, окрім одної», – розповів Яворівський.

За його словами, зараз пропонується інша система, якої Україна ще не мала. Тому, якщо українці хочуть обрати найкращий варіант проведення виборів, то варто проголосувати саме за пропорційну систему з відкритими регіональними списками.

«У неї є дуже багато переваг, зокрема, у тому, що це не  чиста пропорційна система, де гамузом ми отримуємо «мішок депутатів», яких можна, як кота записати у список. Бо йому лише треба буде мати прізвище, ім’я, по-батькові і день народження і тоді за нього так само проголосують. Нове виборче законодавство дасть можливість поєднати депутата з конкретним виборчим округом і він матиме менше шансів для зловживань», – вважає він.

Але попри це, на його думку, парламент не ухвалить такий варіант виборчого кодексу, адже народні обранці є абсолютно деморалізованими.

«Я переконаний, що парламент не проголосує. Бо я наслухався багато різних версій і виявилося, що у першому голосуванні, де було 226 голосів, вони стали випадковими. Через це сподіватися, що так легко ця система пройде, ми не можемо. Але я переконаний, що це останній шанс, бо українцям треба задуматися, що з ними відбувається», – наголосив Яворівський.   

Нагадаємо, сьогодні біля Верховної Ради стартувала акція «Ні! виборам за законом Януковича», основна вимога якої – ухвалення Виборчого кодексу з відкритими списками.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 20:35 :22