четвер, 17 травня, 2018, 12:10 Політика
Заява Волкера щодо ОБСЄ може суттєво вплинути на процес деокупації Донбасу, – Вінник
ZIK
ZIK

Заява спепредставника Держдепу Сполучених Штатів Америки Курта Волкера про те, що Російська Федерація не пускає ОБСЄ на всі пункти пропуску неконтрольовані Україною, може свідчити про те, що вона щось приховує. І саме це може стати головною умовою в концепції розвитку дискусії щодо деокупації та звільнення українських територій.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив народний депутат України Іван Вінник.

«Вчора на зустрічі із спеціальним представником Державного департаменту США у справах України Куртом Волкером з депутатами ВР пролунала важлива заява. Вона стосувалася Російської Федерації, яка не пускає ОБСЄ на всі пункти пропуску та ділянки неконтрольованого українського кордону, а саме ті території, які окуповані РФ. Фактично, це може означати, що Росії є що приховувати», – сказав  Вінник.

Він вважає, що така заява є надзвичайно важливою в дипломатичному контексті. Адже вона буде головною в концепції розвитку дискусії щодо деокупації та звільнення територій, які сьогодні РФ окупувала шляхом здійснення збройної агресії України. Хоча, за його словами, переважно такі зустрічі мають дипломатично-церемоніальний характер.

«Усі заяви та домовленості ведуться на рівні профільних відомств. Верховна Рада – це політичний орган, тому політична дискусія, швидше, і була змістом зустрічі з Волкером», – додав він.

Також нардеп розповів, що вчора було представлено концепцію законопроекту про національну безпеку, який було проголосовано в першому читанні.

«Ми зробили новий скелет або, якщо хочете, інфраструктуру тексту. У ньому з’явилося щонайменше чотири нових розділи, нові статті, а деякі були суттєво відредаговані. Також з’явилися нові визначення, нові терміни. Ця концепція зараз опрацьовується народними депутатами і членами комітету. До неї готуються зауваження і згодом документ буде оприлюднено на сайті комітету», – прокоментував Вінник.

 Також нардеп розповів і про те, чи західні партнери не застосовуватимуть до України санкції через неоновлення складу Центральної виборчої комісії. Він вважає, що вибори у будь-якому разі будуть легітимними.

«Не буде жодних зауважень, адже вибори будуть легітимними. Тому що термін легітимність  є синонімом терміну законність. У нас законом передбачено, що члени ЦВК діють понад сім років, якщо не обрані нові. Тому вони абсолютно в межах закону виконують свої повноваження. І якщо говорити про нелегітимність, то тоді треба казати, що і Верховна Рада восьмого скликання є частково чи повністю нелегітимною. Тому що склад членів ЦВК станом на 2014 рік був вже частково застарілий, але все ж такого не варто говорити», – прокоментував він.  

Нагадаємо, 16 травня спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер зустрівся із депутатами Верховної Ради. Нардеп Олена Сотник, яка була на цій зустрічі, зазначила, що з Куртом Волкером обговорювали питання щодо російської агресії на Донбасі та можливі кроки щодо вирішення цього конфлікту.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 08:32 :08