четвер, 17 травня, 2018, 10:33 Світ
Загадкове підвищення рівня заборонених хімікатів, що руйнують озон, шокувало вчених
Фото: EPA/FELIPE TRUEBA
Фото: EPA/FELIPE TRUEBA

Вчені виявили різке збільшення викидів ключового озоноруйнівного хімікату, виробництво якого у світі заборонене.

Якщо не виявити й не зупинити винуватця цього явища, на відновлення озонового шару, який захищає життя на Землі від шкідливого УФ-випромінювання, може піти ще десять років. Джерело нових викидів було виявлене у Східній Азії, проте для визначення його більш точного місця знаходження потрібні подальші дослідження, – інформує видання The Guardian.

Хлорфторвуглеводні використовувалися для виготовлення меблів, утеплення будівель та у вигляді розчинників. Проте вони були заборонені у рамках глобального Монреальського протоколу після виявлення озонової діри над Антарктидою у 1980-х. Починаючи з 2007 року, повідомлялося про практично нульове виробництво трихлорфторметану (CFC-11), другого найбільш шкідливого хлорфторвуглеводню.

Підвищення CFC-11 було виявлено Стефаном Монцка з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США та його колегами, які контролюють рівень хімічних речовин в атмосфері. «Я займаюся цим протягом 27 років, й такого ще не бачив», – повідомив він. «Я був просто приголомшений».

«Ми виступаємо як розвідники атмосфери, намагаючись зрозуміти, що відбувається і чому», – сказав Монцка. «Коли щось відбувається не так, ми інформуємо про це».

«Якщо ці викиди не знизяться, вони можуть сповільнити процес відновлення озонового шару. Тому важливо визначити точні причини їх виникнення та вжити необхідних заходів», – сказав Ерік Солхейм, голова ЮНЕП.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 08:27 :59