Новини » Львів 17 травня, 2018, 10:45
В Яворові поліграфічне підприємство перетворюється на руїни, а в Мостиськах – процвітає
Яворівська районна друкарня
Яворівська районна друкарня

Семирічні прохання Яворівської міської ради про передачу районної друкарні на баланс міста Львівська обласна рада минулого та теперішнього скликання залишила без реагування.

Отож колись потужне поліграфічне підприємство в середмісті Яворова перетворилося на руїну. Зате в сусідньому прикордонному місті Мостиськах, друкарські верстати перенесли в цокольне приміщення адміністративного будинку, де успішно продукують не лише місцеві газети, а й історичні та краєзнавчі книги, журнали, буклети, календарі. Про це повідомив сьогодні, 17 травня, власкор IA ZIK.

За інформацією Львівської обласної ради, ще на початку 2018 року управління майном спільної власності Львівської обласної ради оголосило про приватизацію способом аукціону будівель, площами – 475,8 кв м та 89,2 кв м за адресою: м. Яворів, вул. Львівська, 30. Земельна ділянка, площею – 0,0905 га перебуває в користуванні.
Яворівська районна друкарня
Яворівська районна друкарня

Громада міста Яворова цю інформацію зустріла з обуренням. Особливо гірко стало ветеранам поліграфічної галузі, які десятиліттями тут видавали в світ значними тиражами газети, брошури, різного роду бланки для бюджетних установ.

Молодий мер Яворова Павло Бакунець разом з депутатським корпусом ініціював під час березневої сесії 2017 року ухвалення рішення про надання згоди на безоплатне прийняття у комунальну власність територіальної громади м. Яворова будівлі на вул. Львівській, 30, що належить Львівській обласній раді, – без відчуження у приватну власність. Однак і ця справа провалилася.

А тим часом яворівчани згадують, якою потужною була районна друкарня в Яворові, скількох людей забезпечувала робочими місцями та заробітками.

Яворівська районна друкарня
Яворівська районна друкарня

Опісля повної ліквідації КП Львівської обради «Яворівська районна друкарня» будівлю вандали понищили.

Нагадаємо, що, за дослідженнями краєзнавців, ще в сиву давнину місто Яворів було потужним осередком друкарства в Галичині: на яворівському передмісті, при костелі святого Миколая ще в 1618-1622 друкар Ян Шеліга видав 8 книг, з яких – дві інтермедії українською мовою.

Зовсім по-іншому йдуть справи у Мостиській районній друкарні.

«Уже третя збірка Зеновія Либика, мешканця села Поповичі, піде у світ з нашої друкарні, – розповів директор КП «Мостиська районна друкарня» Ярослав Береза. – Перші дві книжки нашого талановитого земляка «Героїка Євромайдану» та «Горіння війни» ми видрукували у 2015 та 2016-му.

У мостиській друкарні народжується газета
У мостиській друкарні народжується газета

Зараз працюємо над його черговим творчим доробком. Водночас готуємо тираж історико-краєзнавчого нарису «Село Судковичі і його околиці у вирі часу», автором якого є місцевий краєзнавець Іван Білас.

За словами Ярослава Берези, в арсеналі добрих справ мостиських поліграфістів – видання тиражів Яворівської і Судововишнянської міських та Мостиської районної газет, журналів, історичних книжок, збірок поезій, фотоальбомів, буклетів, різноманітних бланків.

Як виявилося, займається друкарня у Мостиськах ще й підшивкою книжок, брошур, журналів, звітів, ламінуванням, фольгуванням, відновлює старі видання.

Сучасний професійний підхід до роботи забезпечує нормальне життя комунальному підприємству «Мостиська районна друкарня».

«Не скажу, що у нас все – гладко. Проблеми є, але їх долаємо», – наголосив директор врятованої у львівському прикордонні від краху Мостиської районної друкарні.

Мостиська: свіжовидрукувані книжки
Мостиська: свіжовидрукувані книжки
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-20 21:29 :38