четвер, 17 травня, 2018, 13:45 Економіка
Українцям обіцяють "серйозний поштовх" у довгостроковому кредитуванні
Фото: galfinance.info
Фото: galfinance.info

Народні депутати підтримали проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування.

За законопроект № 6027-д під час сесійного засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, проголосували 237 обранців.

Нардеп від БПП, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Михайло Довбенко, представляючи законопроект, наголосив, що сьогодні в економіці країни існує системна проблема, яка пов’язана із галуззю кредитування.

«Якщо ми не активізуємо кредитування, навряд чи зможемо вийти в країні на ті темпи економічного зростання, які потрібні для того, щоб ми могли покращувати добробут наших людей. Ті 2,5-3% на сьогодні не достатні для того, щоб ми могли вирішувати цю важливе соціальне завдання в нашій країні», – зазначив нардеп.

Михайло Довбенко наголосив, що у сфері кредитування існує проблема, яка пов’язана із тим, що понад 55% усього кредитного портфелю в Україні – це проблемні кредити. А це, з його слів, призводить до того, що у банках зменшується грошова маса, а відповідно, від такої ситуації потерпають вкладники. Нардеп наголосив, що боржники шукають будь-які прогалини у законодавстві, щоб уникнути відповідальності за невиконання зобов’язань, взятих перед банками, зокрема, оголошують себе банкрутами.

«Прийняття законопроекту дозволить зробити серйозний поштовх у кредитуванні і бізнесу, і громадян України, насамперед, довгострокового, спрямованого на поліпшення житлових умов наших громадян України», – зазначив нардеп.  

Голова НБУ Яків Смолій наголосив, що законопроект належить до пріоритетів КМУ та повністю підтриманий Нацбанком.

Обранці також розглянули законопроект № 6405 про кредитні спілки, ініційований нардепом Рибалкою та його колегами.

Під час обговорення законопроекту виникла суперечка між депутатами. Так, народний депутат від «Батьківщини» Олександра Кужель заявила, що закон «протягується» заради однієї норми – надається можливість створення кооперативних банків, які будуть новими «МММ». Один із авторів законопроекту, нардеп Рибалко у відповідь порадив «переконати» сільськогосподарських виробників у тому, що кредитні спілки не потрібні, як і кредитування на придбання насіння.

Під час голосування обранці відхилили законопроект.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 16:50 :49