четвер, 17 травня, 2018, 12:19 Суспільство
Українських трудових мігрантів захистять від торгівлі людьми
Фото: radiosvoboda.org
Фото: radiosvoboda.org

Народні депутати підтримали законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном.

За проект закону № 6275-д у повторному першому читанні під час сесійного засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, проголосували 229 обранців.

Народний депутат України, одна з авторів законопроекту Наталія Веселова наголосила, що в Україні слід створити умови, за яких потрапляння українців у ситуації, пов’язані із торгівлею людьми.

«Тому на законодавчому рівні необхідно закріпити положення щодо контролю за діяльністю суб’єктів господарювання, що надають послуги із посередництва із працевлаштування за кордоном, встановлення відповідальності за порушення ліцензіатом вимог ліцензійних умов або за надання послуг із працевлаштування за кордоном без ліцензії або відповідної реєстрації», – наголосила Наталія Веселова.

Народний депутат України від фракції «Батьківщини» Сергій Соболєв зауважив, що законопроект є важливим, але це лише боротьба із наслідками, а ключове питання, чому українці їдуть на заробітки за кордон, у тому числі нелегально, слід адресувати уряду. З його слів, те, що нині відбувається із зарплатами та безвідповідальність роботодавців, і є причиною, чому українці виїжджають за кордон. Він закликав врегулювати питання по всіх напрямках, а не лише у напрямку нелегальної трудової міграції.

Нардеп від БПП Ірина Луценко наголосила, що посередники мають супроводжувати українських громадян при працевлаштуванні за кордоном не лише до українських кордонів, а й за місцем працевлаштування, перевіривши умови праці, офіційну оплату праці тощо.

«Цим законом ми даємо можливість Інспекції праці і Міністерству соціальної політики не тільки видавати ліцензії, а й розробити методику і постійно контролювати посередників та як вони виконують свої обов’язки», – заявила Ірина Луценко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 08:29 :26