четвер, 17 травня, 2018, 10:23 Регіони
У Рівному розслідують факт підвищеного рівня шкідливих речовин у навчальному закладі

За результатом моніторингу Інтернет-джерел та отриманої інформації із органів державного контролю Рівненською місцевою прокуратурою внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 137 КК України (неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я неповнолітніх).

Про це власкору IA ZIK повідомили у прес-службі прокуратури Рівненщини.

Досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні доручено здійснювати слідчим Рівненського міського відділу поліції ГУНП у Рівненській області.

Під процесуальним керівництвом та контролем прокуратури проводяться подальші слідчі та процесуальні дії, встановлюються причини та обставини вчинення кримінального правопорушення. За результатом зібраних доказів буде надано правову оцінку особам, через недбалі дії яких допущено неналежне виконання службових обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей.

Як ми вже повідомляли 7 травня, у приміщенні гімнастичної зали НВК «Колегіум» у Рівному фахівці Державної установи «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» виявили значні перевищення вмісту формальдегіду та фенолу.

Приводом для проведення перевірки стали звернення батьків учнів, які навчаються у цьому закладі. Фахівці центру підтвердили побоювання батьків щодо забруднення повітря в приміщенні.

Рівні токсичних речовин у школі перевищували гранично допустимі значення (ГДК) у декілька разів (вміст фенолу перевищував гранично допустиму концентрацію (ГДК) від 5,3 до 11 разів, формальдегіду – від 1,3 до 2,4 раза).

Як стверджують фахівці центру, випадок із формальдегідом у НВК «Колегіум» – лише один з прикладів проблеми, яка існує в багатьох навчальних закладах. Це також стосується великої кількості житлових, громадських та адміністративних приміщень.

На думку фахівців центру, причиною є використання більшості популярних нині новітніх матеріалів на основі деревини. МДФ, ОСБ, фанера, ДСП, ламінат сильно насичують повітря як фенолом і формальдегідом, так і не менш шкідливими альдегідами – масляним, валеріановим, капроновим.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 06:50 :00