четвер, 17 травня, 2018, 10:05 Світ
Сотні видів риби змушені будуть мігрувати на північ, щоб уникнути наслідків зміни клімату

Сотні видів риб та молюсків змушені будуть мігрувати на північ, щоб уникнути наслідків зміни клімату, цим самим загрожуючи глобальному рибальству.

Морські істоти дуже реагують на температуру води, і, якщо вона занадто нагрівається, вони часто мігрують туди, де їм краще.

Рибалки по всьому світі вже повідомляють про зміни у видах та кількості риби, які вони виловлюють, – інформує видання The Independent.

У новому дослідженні, опублікованому у журналі PLOS ONE, вчені спрогнозували реакцію на майбутнє потепління майже 700 видів риби та інших істот, що населяють води навколо Північної Америки.

Хоча різні тварини, ймовірно, реагуватимуть по-різному, дослідники дійшли висновку, що 2/3 вивчених ними видів будуть змушені мігрувати приблизно на відстань до 1000 км, якщо викиди парникових газів і надалі будуть такими ж високими.

Серед тих, хто може сильно постраждати, є одні з найбільш важливих в економічному плані видів, такі як тріска, морський окунь і королівський краб.

Вчені прогнозують, що рибалки почнуть відчувати наслідки зміни клімату, коли рибна міграція призведе до більших витрат у часі та пальному.

Морські тварини також змушені будуть боротися з такими чинниками, як окислення океану та зміни у доступності харчів, які не були враховані у цій роботі.

А втім, доктор Ана Кейрос, еколог Плімутської морської лабораторії, Великобританія, підкреслила важливість досліджень, що відображають реальні наслідки зміни клімату, включаючи їх вплив як на рибну промисловість, так і на харчування людей.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-24 10:30 :37