четвер, 17 травня, 2018, 12:39 Політика
Сьогодні до Львова приїде глава Інституту національної пам’яті РП з проектом «Зупинка історія»
Голова Інституту національної пам’яті Польщі Ярослав Шарек. Фото: EPA-EFE/DAREK DELMANOWICZ
Голова Інституту національної пам’яті Польщі Ярослав Шарек. Фото: EPA-EFE/DAREK DELMANOWICZ

«Сьогодні, 17 травня, Львів відвідає директор Інституту національної пам’яті Польщі Ярослав Шарек. Головна мета візиту – започаткування у Львові проекту «Зупинка історія» (Przystanek Historia). Його мета – популяризація знань про найновішу історію Польщі та історична освіта.

Про це ІНП Польщі повідомляє на своїй офіційній сторінці.

Відкриття «Зупинки історія» відбудеться у Генеральному консульстві Республіки Польща у Львові, о 17.00.

У заході, окрім Ярослава Шарека, візьме участь директор відділення ІНП в Ряшеві Даріуш Іванечко.

«Це буде наступне після нещодавно відкритої «зупинки» у Мінську, Гродні та Чикаго місце, де зможуть збиратися усі поціновувачі історії, де можна буде дискутувати про презентовані фільми та книжки, подивитися виставки, послухати лекції або зустрітися з очевидцями подій», – йдеться на сторінці Інституту національної пам’яті Польщі.

Також повідомляється, що перед відкриттям виставки голова ІНП спільно з делегацією відвідає й покладе квіти на Польському військовому меморіалі на Личаківському кладовищі. Після урочистостей у Львові представники ІНП Польщі відвідають також с. Задвір’я Львівської області, де у 1920 році відбулася одна з битв Польсько-радянської війни та кладовища у Горпині, Малехові, Мостиськах та Львові (Збоїща, Голоско).

В новині підкреслено, що урочистості, пов’язані з відкриттям «Зупинки історія» у Генеральному консульстві Республіки Польща, можна буде відвідати лише за запрошеннями.

Як зазначає «Польське радіо», «Зупинка історія» – це освітній проект Інституту національної пам’яті Польщі, що має представити найновішу історію Польщі у різних формах та з різних її сторін, проводити дискусії з історії Польщі та презентації історичного доробку Інституту. На «Зупинках» проводяться конференції, дискусії та зустрічі з авторами та героями історичних публікацій. Постійними пунктами програм є також виставки, перегляди фільмів, а також науково-популярні семінари для учнів, студентів і вчителів.

«Зупинки історія» є у багатьох містах Польщі, зокрема у Білостоку, Катовицях, Кєльцях та Кракові, а також за кордоном. Першу іноземну «Зупинку» було відкрито у вересні 2015 року у Вільнюсі. Наступні – у Луцьку, Брюсселі, Нью-Йорку, Мінську, Гродні, Чикаго та в місцевості Гнойнік у Чехії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 08:53 :59