четвер, 17 травня, 2018, 4:25 Політика
Смешко: Новий закон про нацбезпеку – спроба відійти від відповідальності
ZIK
ZIK

У новому законі про нацбезпеку розмита сфера відповідальності. Тут вводиться аж 5 посад. А от в американському законі про нацбезпеку йдеться про те, що під час війни вище керівництво держави – це президент і міністр оборони.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявив голова Комітету з питань розвідки при Президентові України (з 7 жовтня 2014-го року), голова Служби безпеки України у 2003-2005 роках Ігор Смешко.

Екс-голова СБУ зауважив: зміст нового закону про національну безпеку зовсім не відповідає його назві.

«Фактично там змішалися коні і люди. Там набагато погіршені параметри діючого закону про основи національної безпеки 2003 року», – каже Ігор Смешко.

Окрім того, наголошує гість програми, у новому законі про нацбезпеку розмита сфера відповідальності.

«Наприклад, в американському законі про нацбезпеку йдеться про те, що під час війни вище керівництво держави – президент і міністр оборони США. А у нашому проекті закону вводиться аж 5 посад.

Є Верховний Головнокомандуючий та Головнокомандуючий. Окремо є начальник Генерального штабу та Міністр оборони. Сфера відповідальності розмита колективно»,– зауважив Смешко.

Екс-голова СБУ припускає, що таким чином керівництво держави хоче уникнути відповідальності за невиконання чинного закону у сфері забезпечення національної безпеки і оборони.

«Закон про національну безпеку, який було прийнято 2003-го року і який діє нині, то по ньому є дуже багато питань, які можна поставити чинному політичному керівництву, зокрема, за його невиконання. Тому, можливо, новим законом хочуть відійти від відповідальності за невиконання чинного законодавства у сфері забезпечення національної безпеки і оборони», – підсумував Ігор Смешко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 06:27 :39