четвер, 17 травня, 2018, 15:59 Світ
Санкції ЄС проти Росії не шкодять італійській економіці, – посол України в Італії
Посол України в Італії Євген Перелигін. Фото: affaritaliani.it
Посол України в Італії Євген Перелигін. Фото: affaritaliani.it

Економічні санкції Євросоюзу проти Росії не шкодять італійській економіці і не завдають збитків у мільярди євро, як про це кажуть деякі експерти і російські політики.

Про це йдеться у статті посла України в Італії Євгена Перелигіна під назвою «Вісім міфів про збитки європейських економік від російських санкцій» у виданні Affaritaliani, – повідомляє «Європейська правда».

«ЄС ввів низку обмежувальних заходів стосовно осіб, установ та організацій, відповідальних за незаконні дії з боку Росії, зокрема, в зв’язку з порушенням суверенітету та територіальної цілісності України, а також через військову агресію Росії. Це персональні, економічні санкції (заборона на економічну діяльність в Криму) і секторальні (обмеження на торгівлю озброєнням і т.д.), які не мають прямого впливу на італійську економіку», – йдеться у статті.

Посол також спростовує заяви про те, що Італія втрачає 3 млрд євро на рік через європейські санкції.

Він зазначає, що в останні роки спостерігається різке зниження італійського експорту до Росії: з 10,7 млрд євро в 2013 році (ще до введення санкцій) до 6,7 млрд в 2016 році.

Причиною цього став крах світових цін на нафту, що спричинило значне зниження валютних доходів РФ, зниження купівельної спроможності в Росії та девальвацію рубля.

За той самий період також спостерігалося скорочення імпорту до Росії з усього світу, а не тільки з Італії. Починаючи з 2017 року, коли ціни на нафту повернулися до зростання, а економічна ситуація в Росії стабілізувалася, імпорт з Італії також збільшився на 19,3%.

Перелигін також розвіює популярний міф, що санкції більше впливають на виробників італійської сільськогосподарської продукції і через це їх треба скасувати.

«По-перше, слід зазначити, що європейські санкції взагалі не впливають на аграрний сектор, навіть якщо експорт італійських товарів, пов’язаних із цим сектором, зменшився. Це пов’язано з тим, що Росія сама ввела ембарго на імпорт низки сільськогосподарських продуктів з ЄС», – зазначив він.

Нагадаємо, італійські ЗМІ повідомили, що коаліційна угода щодо формування уряду між «Рухом 5 зірок» та правою партією «Ліга» містить пункт про скасування санкцій проти Росії.

Лідер «Ліги» Маттео Сальвіні обіцяв після приходу в уряд зняти санкції проти РФ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 10:34 :37