четвер, 17 травня, 2018, 11:37 Політика
Рада зробила крок до запуску роботи ДБР
Верховна Рада України. Фото: Космач Олександр/УНІАН
Верховна Рада України. Фото: Космач Олександр/УНІАН

Народні депутати підтримали проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань.

За проект закону № 5395-д під час сесійного засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, проголосували 265 обранців.

Депутати перенесли розгляд законопроекту на розгляд під час ранкового засідання та розглянули його за скороченою процедурою.

Народний депутат України Андрій Кожем’якін наголосив, що вказаним законопроектом буде поставлено крапку у початку роботі органу європейського зразка ДБР. Він зауважив, що законопроект має технічний характер і з голосу зачитав правки до законопроекту.

Як зауважила нардеп від фракції «Самопоміч» Олена Сотник, на сьогодні склалася ситуація, коли ДБР фактично не створене, адже є лише директор і заступник. «Ми знаходимося на важливій стадії обрання місцевих керівників та детективів, які здійснюватимуть ключову слідчу функцію ДБР», – зазначила Олена Сотник та додала, що низкою положень законопроекту фракція не погоджується, зокрема, із анахронізмом щодо виплати за вислугу років.

Нардеп від Радикальної партії Олег Купрієнко закликав підтримати законопроект у цілому і запустити процес добору працівників ДБР.

«Коли ми приймали закон про ДБР, фактично, найважливіший антикорупційний орган в Україні, то забули чи не додивилися – не дописали у закон про розшуково-оперативну діяльність працівників ДБР. Який наслідок: на сьогодні ДБР починає набір працівників, уже подано багато документів, зроблено перші відбори, але не можна набирати оперативників, бо закон не прописали. Таким чином, ми можемо цей закон загальмувати», – заявив Олег Купрієнко.

Під час сесійного засідання сьогодні у залі ВРУ присутній керівник ДБР Роман Труба, якому надали слово для виступу. Роман Труба закликав обранців підтримати законопроект, щоб можна було здійснити повноцінний запуск Державного бюро розслідувань.

«Цей законопроект надає змогу обирати 140 посад у центральному апараті і оперативний блок. 1 вересня вересня ми запустимо роботу, а з якими ресурсами, це буде залежати від вас», – наголосив директор Державного бюро розслідувань.

За законопроект у першому читанні проголосували 265 обранців.

Голова ВРУ Андрій Парубій запропонував обранцям проголосувати за скорочену процедуру підготовки до другого читання. «За» проголосував 251 обранець.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 14:40 :27