четвер, 17 травня, 2018, 20:39 Львів
Поклик серця, крові, генів: у Львові кримські татари провели акцію пам'яті 74-ї річниці депортації
Акція «Запали вогник у своєму серці»
Акція «Запали вогник у своєму серці»

Сьогодні, 17 травня, у Львові біля пам'ятника Тарасові Шевченку відбулась акція «Запали вогник у своєму серці» до 74-ї річниці депортації кримськотатарського народу з Криму.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

На площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку учасники акції вогниками свічок зобразили Кримський півострів із числом «74» та контури національних українських і кримськотатарських гербів – «Тамга» і «Тризуба».

Представниця кримськотатарського народу Розілія Насибова опинилася у Львові три роки тому. Через окупацію Росією Криму дівчина змушена була із сім'єю покинути рідний Сімферополь. Вона розповіла, що вся її рідня постраждала через насильницьке виселення кримськотатарського народу з їхньої історичної батьківщини 74 роки тому. 

«Ця акція присвячена дуже важливій події для нашого народу – 74 річниці депортації кримських татар. Нам важливо це пам’ятати для самоідентифікації, щоб такого більше не повторилося. Мої родичі всі були депортовані. Половина – на Урал, а половина – в Узбекистан. Вони повернулися у Крим у 1991 році. На жаль, склалися такі обставини, що ми змушені були покинути свою оселю три роки тому. Насправді такі історії дуже болісні кожний раз. Важко слухати було, коли у моїй родині розповідали про часи сталінської депортації. Тоді людей гнали у вагони, місяцями везли у нелюдських умовах за тисячі кілометрів від дому. Це був страх, бо не знаєш, що тебе чекає. Рідні думали, що смерть і розстріли. Я відчуваю це у собі – цей поклик серця, крові, моїх генів. Я цього не бачила, але мені за це болить. Через ті обставини, які склалися тепер, це наша ідея-фікс – повернутися додому, на свою Батьківщину і відчувати себе господарями на своїй землі», –  сказала  Розілія Насибова.

Акція «Запали вогник у своєму серці»
Акція «Запали вогник у своєму серці»

Акцію організували Меджліс кримськотатарського народу, Всесвітній конгрес кримських татар, громадська організація «Крим SOS», кримськотатарський культурний центр «Кримський дім у Львові», Представництво Духовного управління мусульман Криму у Львові.

Депортація кримських татар (кр.-тат. Qırımtatar sürgünligi) – насильницьке виселення кримськотатарського народу з їхньої історичної батьківщини, здійснене упродовж 18-21 травня 1944 року радянським тоталітарним режимом. У результаті етнічної чистки відомства держбезпеки СРСР та таємна поліція за наказом Йосипа Сталіна депортували 191 044 кримських татар у віддалені регіони Радянського Союзу — від північного Приуралля до республік Середньої Азії. Примусове виселення здійснювалось підрозділами НКВС: чоловіків та жінок, дітей, людей похилого віку зігнали до залізничних вагонів, які до того використовувалися для перевезення рогатої худоби, і 70 ешелонами відправили за кілька тисяч кілометрів від рідної домівки.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 22:58 :56