четвер, 17 травня, 2018, 20:58 Політика
Останнім часом соціологи пропонують "падати на хвіст" в опитуваннях, – Тягнибок
ZIK
ZIK

До мене приходять соціологи і пропонують «падати на хвіст» в соціологічних опитуваннях, які замовили інші політики.

Про це в ефірі програми «ДокаZ з Олексієм Шевчуком» на телеканалі ZIK заявив лідер ВО "Свобода", народний депутат України III, IV і VII скликань Олег Тягнибок, відповідаючи на запитання, чи соціологічні дослідження відображають реальний рівень підтримки.

«Не сприйміть мою відповідь як реакцію на те, що в мене за цим опитуванням рейтинг в 1%. Хоча можна подивитись по-іншому – я входжу в десятку. Як досвідчений політичний діяч в мене виникає перше питання: хто власник групи, яка проводила соціологічне дослідження? Відповідно, хто платить гроші, той замовляє музику.

Згадаймо всі соціологічні служби, які давали опитування перед виборами і які були результати. Я ніколи не забуду 2012 рік, коли оголосили, що ми не пройдемо, а через тиждень у нас було 10,5%. Це значить, що нинішні соціологи послуговуються не зовсім тим, що їх вчили. На заході похибка може бути 0,5%, а в нас – 15%», – розповів пан Тягнибок.

Також він розповів, що до нього приходять соціологи і пропонують заплатити гроші, аби потрапити у правильні опитування.

«Хоча останнім часом соціологи звертаються з тим, щоб «падати на хвіст». Що це означає? Хтось замовляє соціологічне опитування і платить кошти. А вони, щоб ще додатково заробити, пропонують нам заплатити гроші за правдиве опитування», – відзначив політик.

Водночас, на переконання гостя програми, його особистий рейтинг є в межах 5%, а партії – у межах 7-8%

«Оце є правдиві опитування. Але найважливіше, що ми маємо тенденцію до росту. Інший момент – яким може бути мій рейтинг, якщо я не оголосив, що йду в президенти? Міряти рейтинг треба тоді, коли стану кандидатом. А зараз це все є умовно.

Крім того, зараз є така тенденція, що люди не йдуть на контакт з інтерв'юерами. Багато хто не вірить, дехто боїться. Є публічні опитування, а є правдиві. Ми у своїй діяльності послуговуємося правдивими, хоча вони коштують досить дорого, і ми не завжди можемо собі це до зволити, адже це десятки чи сотні доларів. Також ми мамо симпатиків у різних штабах, які діляться з нами правдивими рейтингами», – констатував Олег Тягнибок.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 17:17 :21