четвер, 17 травня, 2018, 16:21 Економіка
Націоналізація «ПриватБанку» заспокоїла суспільство, – економіст
ZIK
ZIK

Кількість вкладників та клієнтів «ПриватБанку» на час його націоналізації становила близько 10 мільйонів. Тому катастрофа такого банку була б проблемою не лише його власників. Проте його націоналізація заспокоїла ситуацію.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив член Економічного дискусійного клубу Володимир Власюк.

«Всім здавалося, і це було цілком реально, що «ПриватБанк» – це величезна бомба сповільненої дії. Кількість вкладників і клієнтів там була найбільшою, мені здається, близько 10 мільйонів. Тому ми розуміємо, що катастрофа такого банку – це проблема не тільки його власників», – підкреслив економіст.

За його словами, коли люди втрачають свої вклади, це може бути проблемою всієї держави та суспільства.

«Є таке враження, що велика корпорація може жити сама по собі, а країна окремо, але такого не буває. Тому втручання держави у «ПриватБанк», на мій погляд, навело більше спокою в суспільстві», – вважає Володимир Власюк.

Окрім цього він пригадав, як українським банкам дорекапіталізовувалося 148 мільярдів гривень з держбюджету, чим зокрема займалося і населення держави.

«А чому, здавалося б, це повинні робити держава та громадяни? До цього стану банк був доведений в результаті дій певних людей. Тому мало б бути гарне слідство з нормальними результатами. Якби воно було адекватне і правильно розставило акценти, тоді не було б позовів, які затягують розгляд справи», – переконаний експерт.

Він висловив думку, що у випадку із «ПриватБанком» після його націоналізації ситуація «стала спокійнішою».

Проте у планах держави була націоналізація «ПриватБанку», його докапіталізація та майбутній продаж.

«Якщо ситуація буде більш-менш нормальною, держава може його продати. Єдине зазначу, що ті, хто працює з «Приватом», кажуть, що рівень їхньої операційної діяльності погіршився після націоналізації. Зміна власника вирішила питання збільшення довіри суспільства, але операційна діяльність погіршилась. Я думаю, що він може бути проданий», – каже фахівець.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 07:12 :44