четвер, 17 травня, 2018, 21:53 Політика
Мажоритарка – це «ліфт» для корупціонерів, – нардеп Іллєнко
ZIK
ZIK

В Україні має бути пропорційна система з відкритими списками. Бо на сьогоднішній день 85% «мажоритарки» – це підкуп, адмінресурс та «ліфт», через який у парламент заходять найодіозніші фігури, зокрема, корупціонери.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Андрій Іллєнко.

Гість програми зазначив, що члени ВО «Свобода» вважають, що «мажоритарку» в Україні потрібно скасувати.

«Має бути пропорційна система з відкритими списками. Бо на сьогоднішній день 85% «мажоритарки» – це підкуп, адмінресурс та «ліфт», через який у парламент заходять найодіозніші фігури, зокрема, корупціонери»,– зазначив Андрій Іллєнко.

Нардеп каже, що «мажоритарка» – хиба української політичної системи, культури та законодавства.

«І зрозуміло, що «мажоритарка» – це найбільш благодатне поле для явища підкупу виборців», – додав Іллєнко.

Окрім того, нардеп зазначив, якби не «мажоритарка», то до влади не прийшов би режим Януковича.

«Окрім корупції, «мажоритарка», це й викривлення політичного вибору людей. У 2012-му році відбулися парламентські вибори. Опозиційні партії по списках тоді набрали більше голосів, ніж провладна «Партія регіонів».

От якби не «мажоритарка», яка викривила цей політичний вибір народу, то вже наприкінці 2012-го року режим Януковича упав би. І не було б усього того, що було далі. Тому навіть з цієї точки зору «мажоритарка» – це зло. Але це не панацея від усіх бід»,– додав Андрій Іллєнко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-24 04:03 :08