Новини » Політика 17 травня, 2018, 6:20
Ігор Смешко: Ми єдина країна, яка веде війну без військової контррозвідки у складі Міністерства оборони
ZIK
ZIK

Україна єдина демократична країна, в якій збройні силі не мають своєї контррозвідки. Ми ведемо бойові дії без очей і без вух і за таких умов не можемо перемогти.

Про це в ефірі програми « HARD з Влащенко« на телеканалі ZIK заявив екс-голова СБУ Ігор Смешко.

«Ми повинні сформувати систему і реформувати системно. Не можна було окремо реформувати Національну поліцію, окремо СБУ чи прокуратуру – це повинна бути система. І в цій системі потрібна перш за все вертикаль відповідальності», – зазначив екс-голова СБУ.

За його словами, у нас зараз за законодавством дуже розмита відповідальність і це очевидно вигідно найвищій політичній верхівці.

«Ще з часів Давнього Риму відомо: поділяй та володарюй. Владі вигідно коли є розмиття системи відповідальності і колективна безвідповідальність. Але це прямий шлях втрати внутрішньої безпеки», – переконаний Смешко.

Також пан Смешко вважає, що підходити до реформування СБУ потрібно дуже обережно, особливо коли країна в стані війни. Тут головне не нашкодити. 

«Я проти того щоб зараз в СБУ від військовослужбовців перейшли до цивільних. Військовослужбовці мають прекрасне законодавство про військову службу, в тому числі є покарання за військові злочини. Припустимо політична діяльність для військовослужбовця – це кримінальний злочин. Ще в 2004 році була розроблена концепція реформування СБУ. Вона була втілена в життя, ми встигли відокремити розвідку і створити Службу зовнішньої розвідки. Ми підготували воєнну контррозвідку для передачі Міноборони. Ми єдина демократична країна світу, в якій збройні силі не мають своєї контррозвідки», – прокоментував гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 16:54 :19