четвер, 17 травня, 2018, 16:15 Економіка
Гонтарева не змогла б «вбити» банк, якби він був надійний, – Несходовський
ZIK
ZIK

Не варто говорити про те, що голова Національного банку Валерія Гонтарева свідомо знищувала банки. Адже велика кількість фінансових установ мала нестабільне фінансове становище або була пов’язана з криміналітетом. І саме через це вони потрапили у розряд неплатоспроможних.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив кандидат економічних наук Ілля Несходовський.

«Національний банк як регулятор мав лише спостерігати і контролювати ті нормативи, які підтримувалися банками щодо пов’язаних осіб, власників, структури власності. І ці функції  виконувалися переважно формально, що і призвело до ситуації, коли у 2013 році у нас розпочалася економічна війна з Росією, а згодом у 2014 році реальна, що і спричинило девальвацію. Це все загалом негативно вплинуло на економіку і призвело до банкопаду», – сказав Несходоський.

Тому він вважає, якщо оцінювати складні умови та ситуацію, що відбулася з бюджетом і банківською системою, Україна все ж не могла залишитись без втрат у фінансовій сфері. Ба більше! Найбільше постраждало не населення, яке мало заощадження до 200 тисяч гривень , а бізнес, який мав кошти на рахунках та депозити, які вони просто втратили.  

«Деякі державні підприємства втратили мільйони гривень, які лежали на рахунках. Тому не погоджуюся з тим твердженням, що голова Нацбанку Валерія Гонтарева просто знищила фінустанови. Вона не могла «вбити» банк, якщо він був надійний і у нього були ресурси», – прокоментував він.

Також, за його словами, коли керівництво банку відчуває певні проблеми з фінансуванням та видачею кредитів своїм клієнтами, то Нацбанк може виділити відповідний стабілізуючий кредит або кошти для того, щоб він міг пережити складні часи. Але Нацбанк аналізує ситуацію і просто може не дати необхідні кредитні ресурси.

«Тому дуже далеко від істини є те, що було знищено від 50 до 60 банків в Україні. Адже більшість з них мали нестабільний та неструктурований фінансовий стан. Через це вони об’єктивно потрапили у розряд неплатоспроможних. До того ж, були  фінустанови, пов’язані з криміналітетом. А також були і ті, які вели ризиковану політику в контексті залучення валютних кредитів і відповідно видачі їх населенню України», – сказав Несходовський.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 17:04 :33