четвер, 17 травня, 2018, 12:51 Економіка
«Дозволено все, що не заборонено»: Рада підтримала президентський закон про валюту
Долари США. Фото: EPA-EFE/BAGUS INDAHONO
Долари США. Фото: EPA-EFE/BAGUS INDAHONO

Народні депутати підтримали за основу президентський законопроект про валюту.

За проект закону № 8152, поданий Президентом України до ВРУ як невідкладний, під час сесійного засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, за основу і з урахуванням пропозицій комітету проголосували 253 обранці.

Як зазначила народний депутат від БПП, представник Президента України у ВРУ Ірина Луценко, представляючи законопроект, чинне валютне законодавство, основою якого є прийнятий 25 років тому Декрет про валютне регулювання, є застарілим і не відповідає сучасній практиці організації валютного регулювання. З її слів, новим законом передбачена свобода проведення валютних операцій за принципом «дозволено все, що прямо не заборонено».

«Прийняття цього законопроекту дозволить скасувати передбачені сьогодні неефективні та недоцільні обмеження, зокрема, інвестування за кордон у рамках лімітів більше не буде вимагати індивідуальних ліцензій, для валютного контролю для операцій на суму понад 150 тисяч гривень передбачається валютний нагляд, операції до 150 тисяч гривень не підлягатимуть нагляду взагалі, не буде потрібна реєстрація кредитів від нерезидентів», – зазначила Ірина Луценко.

Нардеп (фракція «Самопоміч») Олена Сотник, представляючи альтернативний законопроект № 8152-1, наголосила, що сьогодні ВРУ пропонують відмінити Декрет про валютне регулювання початку 1990-х років, який ставить Україну на один рівень із нерозвиненими африканськими країнами за валютним регулюванням. Нардеп назвала, якими є недоліки президентського законопроекту про валюту.

«Президентський законопроект дає повну дискрецію НБУ визначати всі обмежувальні заходи. Понад те, він протирічить Основному закону, тому що в ньому абсолютно не виписана відповідальність осіб. Це означає, що НБУ буде одних карати, а іншим давати можливість працювати. Ми вважаємо це неприйнятним і запропонували альтернативний законопроект», – зазначила нардеп.

Під час голосування 253 обранці підтримали президентський законопроект.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 16:44 :15