четвер, 17 травня, 2018, 10:56 Суспільство
«Добрий ZIK» втілив мрію батька, який самостійно виховує хворого сина
ZIK
ZIK

У Василя Романчука склалося непросте життя. Спершу він поховав одну близьку жінку, потім, після народження сина, померла дружина. Ряд нещасть чоловіку допоміг пережити малюк, але і його Василь щодня рятує, адже у хлопчика дитячий церебральний параліч.

Про це йдеться в програмі «Добрий ZIK» на телеканалі ZIK. 

Щороку, у день всіх закоханих, Василь Романчук відчуває неймовірну тугу. Адже тоді його спіткали найстрашніші у житті випробування. Багато років тому, 14 лютого, чоловік втратив кохану дівчину. Вона загинула у страшній автокатастрофі. Але одного дня з’явилася надія – це було тоді, коли він зустрів свою Оксану.

«Після знайомства ми кілька днів зустрічалися і зрозуміли, що, напевне, будемо разом. Ми дуже хотіли дітей, але ніяк не виходило», – пригадує Василь Романчук.

«Я пам’ятаю, як Оксана розповіла про те, що вагітна. У неї аж руки трусилися від щастя», – каже теща Василя Стефанія Хамуляк.

Вагітність у Оксани протікала нормально. Проте одного дня лікарі шокували її несподіваною інформацією.

«Сказали, що в дитини відмирають клітини в голові через кисневе голодування. Але він міг народитися як і повністю здоровим, так і «овочем». Лікарі не робили конкретних прогнозів», – говорить сестра Василя Ірина Романчук.

Попри це, Оксана і Василь вирішили зберегти дитину. І почали робити все для того, щоб вона народилася здоровою. На сьомому місяці вагітності лікарі порадили робити касареве і народжувати.

«Дуже дивна ситуація. У документах написали, що відійшли води, була кровотеча – втім це неправда», – згадує сестра Василя Ірина Романчук.

Та малюк таки з’явився на світ. Слабкий та кволий, із вагою кілограм триста.

«Внук народився у тяжкому стані – його одразу забрали в реанімацію, а я сиділа біля Оксани в лікарні. За неї ми не переймалися, бо постійно наглядали лікарі», – наголошує Стефанія Хамуляк.

Оксана пролежала в лікарні понад місяць. А потім її відпустили додому. Маленький Михайлик тим часом набирався сили під наглядом медиків. Оксана з Василем рахували дні, коли зможуть принести кровинку додому. Вони були щасливі, що все налагоджується і не підозрювали, що зовсім скоро їхньому щастю настане кінець.

«Їй стало погано, а поки їхала швидка – зупинилося серце. Жінка померла в мене на руках… Про це тяжко згадувати», – каже Василь Романчук.

Кохана дружина Василя померла у той страшний для нього день – 14 лютого. Єдине, що тримало Василя на цьому світі – маленький Михайлик. Виписали його з лікарні у день народження його вже покійної мами.

Василь повністю поринув у клопоти, пов’язані з народженням дитини. Він з усіх сил намагався замінити йому і маму, і тата. Та зовсім скоро з’ясувалося, що у малого дитячий церебральний параліч. Василь вирішив не здаватися, бо понад усе хотів поставити сина на ноги. Разом вони об’їздили десятки реабілітаційних центрів і продовжують це робити вже четвертий рік.

«Ми пробуємо різні методи лікування. От одна мама з дитиною поїхали в Китай, експерти роблять хороші прогнози. Нам вже прийшло запрошення на лікування, але для цього потрібно назбирати 13 тисяч доларів», – говорить Василь Романчук.

Загалом за ці чотири роки Василь зовсім забув про себе. Він залишив роботу і все життя, повністю до краплинки, присвятив синові. За це він став героєм програми «Добрий ZIK» і отримав подарунок – відпочинок на Закарпатті.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 08:27 :15