четвер, 17 травня, 2018, 16:37 Регіони
Депутати Рівненської облради проситимуть ВР прийняти виборчий кодекс України

Проект звернення Рівненської обласної ради до Верховної Ради України щодо прийняття Виборчого кодексу України розміщено на офіційному сайті Рівненської облради.

Про це  інформує власкор IA ZIK.

У проекті звернення зазначається, що до Рівненської обласної ради звернулися представники громадськості з проханням ініціювати перед Верховною Радою України зміни у законодавстві, що стосуються виборчої системи України, зокрема, громадські діячі пропонують, щоб парламент прийняв законопроект №3112-1 від 02.10.2015 (проект Виборчого кодексу України), оскільки одна з основних і загальновизнаних проблем законодавства про вибори закладена у недоліках застосовуваних виборчих систем.

Потреба суттєвої модифікації виборчої системи визнається сьогодні як основними політичними силами, так і громадською думкою.

«Ми, депутати Рівненської обласної ради, вважаємо, що для демократичної держави велике значення має приведення українського виборчого законодавства та практики проведення виборів у відповідність до кращих європейських виборчих стандартів, зокрема, є необхідність перейти до застосування пропорційної системи із відкритими регіональними списками. На необхідність розробки і прийняття Виборчого кодексу України неодноразово звертали увагу міжнародні інституції – Парламентська Асамблея Ради Європи, Європейська Комісія «За демократію через право» (Венеціанська комісія), Бюро з демократичних інституцій та прав людини ОБСЄ», – зазначається в документі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 08:02 :27