четвер, 17 травня, 2018, 0:55 Політика
Чому Путін не йде з Донбасу: пояснення Коломойського

Російська Федерація не може завершити збройний конфлікт на Донбасі, адже її стримує «занадто висока ціна за це» і відсутність гарантій для тих, хто воював на боці проросійських бойовиків проти України.

Про це розповів український олігарх Ігор Коломойський в інтерв’ю Deutsche Welle.

«Я б назвав те, що відбувається в Донбасі – заколот, інспірований зовнішньою стороною. В даному разі – Російською Федерацією, яка повністю забезпечила важким, легким і іншим озброєнням, інспірувала, провокувала і потурає цьому заколоту. І намагалася цей заколот підняти не тільки в Донецьку і Луганську, але й на території інших областей: в Одесі, Дніпропетровську, Запоріжжі, Харкові. Ось і вийшло тільки в Донецьку у них і в Луганську. Тому цей заколот був інспірований і створений Росією», – зазначив бізнесмен.

На думку Коломойського, Росія «може, вже десь хотіла б завершити всю цю історію і звалити» з Донбасу, але є чинники, які її стримують.

«Тому що занадто висока ціна за це, так. Ну, є безліч проблем, чому вона це не може зробити», – розповів він.

Олігарх підкреслив, що наріжним каменем стоїть питання подальшої долі і гарантії для тих осіб, зокрема і громадян України, які підтримали терористичні формування і брали участь у збройному конфлікті. Якщо Росія не зможе забезпечити їм захист, це підірве її ідеологію «захисту російськомовного населення» в світі.

Читайте також: Російський політик зробив гучний прогноз про відставку Путіна

«Там чотири мільйони людей. Ну, якщо, припустимо, 100-200 тисяч людей підтримали цей конфлікт, взяли в руки зброю. Як з ними бути? І сьогодні, припустимо, коли йдеться про реінтеграцію Донбасу або про якісь речі, пов’язані з амністією, ще з якимись речами. Ну, це все добре, але, як розібратися, хто брав у руки зброю? У кого на руках кров? І хто розбиратиметься? Думаю, що поки Росія і особисто Путін не отримають відповіді на ці питання, вони не підуть з Донбасу і цей конфлікт буде підтримуватися і тривати. Це питання ціни. Тобто, що буде дорожче для Росії – підтримувати це? І як довго Україна зможе це терпіти? – наголосив Коломойський.

Читайте також: Путін може повторити долю Януковича

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 06:56 :46