Новини » Політика

Як монголо-татари використали зрадофілію для руйнування Європи

Думати треба, коли верещиш «зрада», за ким і задля чиїх інтересів! Дуже повчальна історія: як предки російської державності – монголо-татари – використали зрадофілію для руйнування Європи.

Те ж саме, що намагаються робити зараз:

«Ряди татарські спочатку відступили, а незабаром, коли поляки натиснули сильніше, – почали тікати.

В цей час якийсь татарський загін... дуже швидко переміщаючись тут і там між одним і іншим військом, жахливо кричав, звертаючи до обох військ протилежні слова. Кричав по-польськи: «Biegajcie, biegajcie», що означає: «Біжіть, біжіть», приводячи поляків в острах, по-татарськи же закликав татар до битви і стійкості. На те Опольський князь Мечислав, впевнений, що це крик не ворога, але свого, який подає правдивий, а не обманний знак, кинув битву і втік, захоплюючи за собою велике число воїнів, особливо тих, хто був підпорядкований йому в третьому загоні.

Коли князь Генріх побачив то на власні очі і коли йому донесли про те інші, почав зітхати і плакати, кажучи: «Gorze nam sie stalo», що означало: «Впало на нас велике нещастя».

«Хроніка Длугоша», 1480 р., про події доленосної битви при Легніці 1241 р.Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...