середа, 16 травня, 2018, 20:30 Політика
Волкер не бачить стратегічних перспектив щодо Донбасу, – Микола Маломуж
ZIK
ZIK

Курт Волкер не може самостійно вирішити проблему з врегулювання ситуації на Сході України. Тому цей діалог має бути продовжений у розширеному форматі на рівні лідерів країн світу аж до звільнення та відбудови Донбасу.

Про це розповів голова Служби зовнішньої розвідки України у 2005-2010 роках Микола Маломуж в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Наразі Курт Волкер не бачить стратегічних перспектив у переговорах із російською стороною щодо Донбасу. Спецпредставник США розчарувався у переговорах із Сурковим, оскільки зрозумів, що він тільки маріонетка, а усі команди дає Путін.

Та незважаючи на це, Волкер робить правильні стратегічні кроки, демонструючи підтримку України, бажання врегулювання ситуації та виходу на можливе розміщення миротворців на всій території Донбасу, зокрема і на кордоні з Росією», – зазначив Микола Маломуж.

Експерт впевнений, що такі кроки є правильними, однак вони не вирішують проблему в цілому, оскільки поступу з боку переговірної сторони Росії не передбачається.

«При тому форматі, який виконує Курт Волкер, він має висловлювати занепокоєння, негативне або позитивне ставлення, однак, попри всій повазі, він не вирішує питання врегулювання ситуації на Сході.

Для Росії Донбас є розмінною монетою задля замороження конфлікту або гри на політичному рівні, тому Волкер не може самостійно визначити стратегію повернення окупованих територій. Це має робити керівництво США, Європи, України та інші гравці, які можуть змусити Путіна вийти з Донбасу», – пояснив Микола Маломуж.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 03:23 :05