середа, 16 травня, 2018, 10:49 Політика
Волкер: І російськомовні мешканці окупованих територій хочуть, щоб Донбас повернули Україні
Cпецпредставник державного департаменту США у справах України Курт Волкер. Фото: twitter.com/USEmbassyKyiv
Cпецпредставник державного департаменту США у справах України Курт Волкер. Фото: twitter.com/USEmbassyKyiv

Навіть російськомовні жителі Донбасу, етнічні росіяни, хочуть бути з Україною, що повністю суперечить кремлівській риториці.

Про це в інтерв’ю «Голосу Америки» сказав спецпредставник державного департаменту США у справах України Курт Волкер, повідомляє «Українська правда».

Він відзначив, що таке бажання висловлювали всі люди, з якими він спілкувався під час відвідування Донбасу.

За словами Волкера, мешканці Донбасу постійно відчувають стрес і тиск, що дуже виснажує.

«Цікаво, що всі вони (люди, з якими спілкувався Волкерт – ред.) спілкувалися російською, це, очевидно, етнічні росіяни. Всі вони проживають тут і кажуть, що найголовніше це мир, і що територію необхідно повернути Україні. Вони про це дуже чітко заявили», – сказав він.

«Коли ми чуємо від російської влади, що російськомовне населення налаштоване проти України, відчуває загрозу, що це етнічний конфлікт, то це, очевидно, не так», – сказав Волкер.

Він додав, що тиск відчувають і представники ОБСЄ, зокрема, у тому, що з лютого їм складно отримати доступ до українсько-російського міжнародного кордону. Представники ОБСЄ припускають, що Росія має, що приховувати, якщо їх не допускає.

«Росіяни намагаються змусити українців і міжнародну спільноту спілкуватися з маріонетковими режимами – так званими Донецькою і Луганською народними республіками – однак вони насправді не мають контролю (над цією територією – ред.), і тому потрібно говорити з росіянами, щоб мати змогу ефективно спілкуватись про такі речі», – сказав Волкер.

Читайте також: Як США змусять Путіна забратися з України

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-24 11:31 :12