середа, 16 травня, 2018, 14:33 Політика
В антикорупційному суді зацікавлений особисто Гройсман, – політолог
ZIK
ZIK

Своїм процесуальним рішенням Кабінет міністрів відтягнув непопулярне рішення, яке вимагає МВФ – підняття ціни на газ для населення. Ухвалення закону про антикорупційний суд допоможе розблокувати діалог з МВФ і дасть можливість знайти компроміс у питанні ціни на газ.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політолог Василь Мокан.

«Антикорупційний суд і склад Центральної виборчої комісії – це два питання, які вже перезріли і давно повинні бути проголосовані. Я особисто не відкидаю варіант, що законопроект про антикорупційний суд буде проголосований. Не готовий сказати, що це буде зроблено до кінця цих двох пленарних тижнів, але до кінця сесії Ради – однозначно», – заявив Василь Мокан.

За його словами, є цілий ряд причин, які дозволяють впевнитись в цьому. Першою причиною є те, що гальмування ухвалення законопроекту вже дійшло до того моменту, коли можна за нього спокійно проголосувати і проводити президентську кампанію.

«На інституційний запуск антикорупційного суду – поки відбудеться відбір, сформується сам суд, до нього на розгляд надійдуть справи – за найоптимістичнішими оцінками піде 8-9 місяців, а то й рік. Тобто ми виходимо на варіант, коли пройдуть президентські вибори, а тоді запрацює антикорупційний суд», – зазначив політолог.

Таким чином, підкреслив експерт, коаліція уникнула ризиків того, що цим рішенням якось можна вплинути на хід президентської кампанії.

«Причина друга – у ньому зараз дуже зацікавлений Кабінет міністрів України і особисто Гройсман. Він процесуальним рішенням відтягнув інше непопулярне рішення, яке вимагає МВФ, щодо підняття ціни на газ для населення. Уряд розраховує на те, що голосування в другому читанні за антикорупційний суд розблокує діалог з МВФ і дасть можливість шукати компроміс по ціні на газ для населення», – переконаний фахівець.

Третьою причиною він вважає те, що транш Міжнародного валютного фонду стане сигналом для міжнародних інвесторів для залучення іноземних інвестицій.

«Також це стане сигналом для інших фінансових інституцій, які готові нас кредитувати та фінансувати. Відновлення співпраці з МВФ є маркером для світових інституцій, які розблокують таку перспективу», – підкреслив Мокан.

Підсумовуючи сказане, він наголосив, що вважає цілком реальним ухвалення законопроекту про антикорупційний суд без норми про право вето для міжнародних експертів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-24 10:44 :09