середа, 16 травня, 2018, 15:10 Економіка
Україна сплачує вищі відсотки за кредити, аніж більшість країн Африки, – експерт
ZIK
ZIK

Україна сплачує майже вісім відсотків річних кредиторам за цінними паперами, які випускає уряд, натомість африканські країни – 4% і менше. Саме це свідчить про відсутність довіри до влади через корупцію, яка не зникає, а також невиконання обіцянок, зокрема, щодо створення антикорупційного суду.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив співзасновник громадської платформи «Нова країна» Андрій Длігач.

«Скільки б не запевняв уряд, що у нас все добре, українці все відчувають на власних кишенях. Попри незначне і, на мій погляд, позитивне зростання економіки, не варто забувати про те, що у нас був і є досить високий рівень інфляції. Також у нас не росте експорт, що не може свідчити про позитивні тенденції», – міркує політолог Василь Мокан.

Він розповів, що у порівнянні з минулими роками, в Україну мало залучаються іноземні інвестиції. Тому говорити про серйозний економічний підйом ще дуже рано. Але, тим не менше, позитивна тенденція є і про неї варто говорити.

«Мене турбує те, що уряд говорить про необхідність зростання заробітної плати, але не достатньо обґрунтовує, які для цього є економічні підстави. Підозрюю, що восени з’явиться велика спокуса у влади та Кабінету міністрів адміністративним чином підвищити мінімальну заробітну плату. Про що вже навіть ведуться розмови, бо наразі такої можливості немає. Але восени, за півроку до президентських виборів, така можливість може з’явитися і резерви знайдуть», – розповів Мокан.

Також, на його думку, багато буде залежати від того, як працюватимуть протягом пленарних тижнів депутати і чи Україна зможе вести діалог щодо траншу МВФ. Адже невдовзі настане період пікових зовнішніх виплат, які потрібно чимось покривати.

«Насправді, якщо глобально дивитися на економічну ситуацію, що склалась в Україні, то безумовно, відбувається покращення у порівнянні з минулими роками. Але ці відсотки є настільки мізерними, що на побутовому рівні їх просто не відчутно», – прокоментував політолог.

Натомість співзасновник громадської платформи «Нова країна» Андрій Длігач вважає, що реальні доходи населення зростають.

«Інфляція з’їдає не усе зростання. Наразі вона складає 12 відсотків, а цьогоріч планується близько 10 відсотків. Все залежить від того, чи дійсно реалізуються популістські обіцянки уряду.  Але інфляція визначається не лише купівельною спроможністю громадян продуктів харчування, а й комунальними витратами, хоча багато хто має субсидії», – сказав Длігач.

Тому, за його словами, сумарно добробут зростає. І хоч цифри є не дуже суттєвими, проте треба дивитися на інше.

«Прем’єр-міністр постійно говорить про речі, які стосуються скоріше порятунку ситуації, а не прориву, який Україні дуже потрібен. Власне, треба наголошувати на інноваціях та інвестиціях. Зауважте, що довіра до України на такому низькому рівні, що вона змушена сплачувати за взяті у кредит і залучені в українську економіку кошти більші відсотки, аніж більшість африканських країн. Бо ми сплачуємо майже вісім відсотків за цінними паперами, які випускає уряд, а африканські країни чотири відсотки і менше. Саме це свідчить про відсутність довіри через корупцію, яка не зникає та не виконання обіцянок, зокрема щодо створення антикорупційного суду, який є своєрідним маркером», – вважає Длігач.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 09:51 :15