середа, 16 травня, 2018, 11:55 Регіони
Угорський уряд передав Закарпаттю вакцини на 600 тисяч євро
Угорський уряд передав Закарпаттю вакцини на 600 тисяч євро
Угорський уряд передав Закарпаттю вакцини на 600 тисяч євро

Уряд Угорщини передав представникам Закарпаття першу партію вакцин від кору, паротиту і краснухи, а також п’ятикомпонентну вакцину Пентаксим.

 Усього в область доставлено вакцин загальною вартістю 600 тисяч євро, – повідомляють в прес-службі Закарпатської ОДА.

 Угорську сторону при передачі медпрепаратів представляли уповноважений уряду Іштван Грежа та Генеральний консул у м.Ужгород Йожеф Бугайло, а Закарпаття – голова ОДА Геннадій Москаль та представники обласної організації Червоного Хреста.

«Ми продовжуємо виконувати програму нашого уряду із забезпечення Закарпаття вакцинами для дітей, – зазначив І. Грежа. – До речі, за останні два роки Угорщина надала вашій області допомогу медичними препаратами та обладнанням на сім мільйонів євро. І понад 80 відсотків цієї допомоги отримали не угорці за національністю. Ми сподіваємося, що сьогоднішня подія стане для центральних засобів масової інформації гарною новиною на фоні загалом негативної інформації про Угорщину».

«Від обласної держадміністрації і всього Закарпаття дякую уряду Угорщини і, зокрема, міністерству людських ресурсів за регулярну допомогу нашій області, – наголосив Г. Москаль. – Ми постійно чуємо новини з різних регіонів України про нестачу тих чи інших медпрепаратів. Закарпаття має перевагу – дуже хорошого сусіда, який завжди приходить на виручку. І ця допомога стосується не тільки медицини, адже Угорщина регулярно запрошує на відпочинок наших дітей і приймає на реабілітацію військовослужбовців із зони бойових дій на Донбасі. Ми особливо вдячні за вакцину Пентаксим, яка передбачена для профілактики кашлюка, дифтерії, правця, поліомієліту та захворювань, що викликаються гемофільною паличкою. Тобто, одна вакцина нейтралізує п’ять небезпечних інфекцій. Скажу, що остання централізована поставка Пентаксиму за кошти Держбюджету в Закарпатську область була у грудні 2016 року. З 2017 року Мінздоров’я України взагалі припинило централізовані поставки цієї вакцини і найближчим часом їх закупівля в Україну не передбачається».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 08:48 :27