середа, 16 травня, 2018, 17:07 Політика
У Росії порушили справу через «незаконне» затримання Вишинського в Україні
Слідчий комітет Росії. Фото: dumskaya.net
Слідчий комітет Росії. Фото: dumskaya.net

Головне слідче управління СК Росії порушило кримінальну справу за фактом «перешкоджання законній діяльності журналіста Кирила Вишинського в Україні і притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності».

Про це повідомляє прес-служба Слідчого комітету РФ.

«15 травня 2018 року в Києві посадові особи Генеральної прокуратури України затримали і притягли до кримінальної відповідальності за державну зраду головного редактора інформаційного порталу «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського, який отримав громадянство Російської Федерації у вересні 2015 року. Незаконне притягнення Вишинського до кримінальної відповідальності обумовлено перешкоджання його професійній діяльності шляхом примусу до відмови від поширення об’єктивної інформації про події на території Російської Федерації і України, пов’язаних з легітимністю входження до складу Російської Федерації Автономної Республіки Крим, її подальшим соціально-економічним розвитком, а також негативними наслідками збройного конфлікту на південному сході України.

Відповідно до Конвенції «Про захист прав людини і основних свобод», кожен має право на свободу вираження поглядів. Це право включає свободу дотримуватися своїх поглядів, одержувати і поширювати інформацію та ідеї без будь-якого втручання з боку органів державної влади і незалежно від державних кордонів», – йдеться в оприлюдненій заяві СК Росії.

«З урахуванням положень чинного законодавства, відповідно до якого іноземні громадяни, які вчинили злочин поза межами Росії, підлягають кримінальній відповідальності за російським законодавством у випадках, передбачених міжнародним договором Російської Федерації, якщо вони не були засуджені в іноземній державі, Головним слідчим управлінням СК Росії порушено кримінальну справу за фактом перешкоджання законній діяльності журналіста і притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності (ст.144 КК РФ, ст.299 КК РФ). В даний час проводяться слідчі дії, спрямовані на встановлення всіх обставин цих злочинів і осіб, які підлягають притягненню до кримінальної відповідальності за вчинене щодо російського журналіста злочин», – зазначає російське відомство.

Нагадаємо, 15 травня, Служба безпеки України затримала директора українського відділу «РИА Новости» Кирила Вишинського, якого підозрюють в участі у антиукраїнських інформаційних операціях. Також силовики провели обшуки в офісі російського інформагентства у Києві.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 16:49 :11