середа, 16 травня, 2018, 23:15 Суспільство
Томіленко: Владі вигідно, щоб журналісти боялися і були дискредитовані
ZIK
ZIK

Голова Верховної Ради Андрій Парубій не ставить на голосування пропозицію щодо проведення парламентських слухань по фізичній безпеці та стану свободи слова в Україні. Відповідно, ні Генеральна прокуратура, ні Нацполіція, не звітують публічно про те, як вони захищають журналістів.

Про це зауважив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK.

«Українським політикам і ті, хто мають певні повноваження, вигідно, щоб журналісти боялися і їх можна було легко дискредитувати.

Адже ми розуміємо, що до сьогодні всі Майдани та вибори все одно проходять з ключовим гаслом – «Доступ до інформації». Відповідно, українець на основі всієї палітри інформації може приймати рішення, кого підтримати на виборах, і робить для себе певні висновки», – зауважив Сергій Томіленко.

Однак сьогодні, констатує голова Нацспілки, помітна беззахисність українських журналістів через блокування діяльності, чи фізичні погрози.

«Звичайно, ми вдячні комітету парламенту щодо свободи слова, що він одноголосно підтримав пропозицію про проведення парламентських слухань по фізичній безпеці та стану свободи слова в Україні.

Проте далі ця пропозиція не пішла, оскільки голова Верховної Ради Андрій Парубій не ставить її на голосування, адже для цього немає політичної волі. Відповідно, ні Генеральна прокуратура, ні Нацполіція, не звітують публічно про те, як вони захищають журналістів», – підкреслив Томіленко.

Він пояснює, що ключове питання, яке Спілка ставить до правоохоронців – чи є прецеденти справ щодо журналістів, яких вдалося захистити, і по яких проведене оперативне розслідування, а нападники реально можуть понести покарання?

«З часів Євромайдану ми маємо сотні журналістів, які були в крові. Але сьогодні показові справи щодо перешкоджання журналістської діяльності чомусь розпадаються. Відтак, це відповідальність нинішніх слідчих і прокурорів», – підсумував Сергій Томіленко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 06:25 :30