Новини » Події

Суд Запоріжжя зняв обвинувачення із чоловіка, який три роки служив на боці терористів

ZIK

У Запоріжжі виправдали колишнього бойовика, який здався українським спецслужбам добровільно і скористався програмою «Тебе чекають вдома». Чому розчарувався в «русском мире», дізнавались журналісти ZIKy.

Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Обличчя і прізвище колишнього бойовика силовики просили не показувати. 58-річний чоловік чимало мандрував окупованими територіями. 2014-го року поїхав до Слов’янська у пошуках пригод, потім були Донецьк і Крим. Зрештою усвідомив, що між пропагандою та реальністю велика прірва.

«Дурдом, коли ти бачиш одне, а чуєш інше, а вони думають третє – це ж очевидно. Там зараз збудували комунізм, не більше як для півтори сотні осіб. Розвинутий соціалізм, можливо, ще для тисячі півтори, а інші живуть, як заманеться, у злиднях», – розповів колишній бойовик.

Чоловік сам прийшов до запорізького СБУ ще 22 квітня. Менше ніж за місяць силовики з’ясували: колишній бойовик тяжких злочинів не вчиняв. З 2012 до 2015 року служив у складі терористичних угрупувань «Рубін» та «Батальйон-2». Втім, переконують, в українців не стріляв, адже охороняв КПП.

«У ході проведення слідства даний громадянин добровільно погодився на проходження поліграфу, за допомогою якого також було підтверджено, що він не скоював тяжкі та особливо тяжкі злочини», – прокоментував речник УСБУ в Запорізькій області Сергій Левченко.

Тож після нетривалого засідання суд ухвалив позитивне рішення.

«Колегія суддів ухвалила: клопотанння прокурора відділу прокуратури Запорізької області радника юстиції Нестеренка про звільнення від кримінальної відповідальності підозрюваного задовольнити», – сказав суддя Жовтневого суду Запорізької області Євгенія Стратій.

Юристи кажуть, програма «Тебе чекають вдома» – це реальний шанс повернутися до нормального життя для тих, хто піддався російській пропаганді.

«Якщо особа не вчиняла тяжких та особливо тяжких злочинів, як зґвалтування, мародерство, вбивства. Адже мій підзахисний як тільки перетнув так званий кордон о 19 годині недільного вечора, відразу ж звернувся до органів», – прокоментувала адвокат Ольга Зелінська.

Нині програмою успішно скористалися вже понад триста колишніх бойовиків по всій Україні.

Ірина Главацька, «Перші про головне»

Loading...