середа, 16 травня, 2018, 13:52 Політика
США зараз примушують Кремль до поступок, – експерт
ZIK
ZIK

В ООН є усі механізми, щоб вирішити українське питання, не враховуючи думку Кремля. Однак, буцім, ані Захід, ані наша влада у цьому не зацікавлені. Тож допоки усі намагатимуться «вийти із конфлікту, зберігши обличчя Росії», страждатимуть українські національні інтереси.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політичний експерт Віталій Крюков.

Він підкреслив: не варто стверджувати, ніби «ключі» від вирішення українського питання – у Москві. Адже в ООН існує механізм не враховувати думку Росії під час засідання Радбезу.

«У статті 27-й передбачено: рішення ухвалюються більшістю, за умови, коли п‘ять членів організації не проголосували проти. Та якщо розглядається мирне вирішення суперечки, постійний член ООН, який там фігурує, повинен утриматись від голосування», – розповів Крюков.

Тому, на його думку, питання тут полягає лише у політичній волі. Мовляв, якщо сама Україна захоче це ініціювати, а західні партнери – підтримати, ситуація «вирішується елементарно».

«Та вони всі цього не роблять, адже працюють під брендом «як вийти із конфлікту, зберігши обличчя Росії». Тому поки питання ставитиметься так, вони намагатимуться виходити із цього конфлікту за рахунок наших національних інтересів», – переконаний експерт.

Та, за його словами, найбільша проблема у тому, що цього не хоче робити керівництво самої України. Мовляв, навіть наша влада говорить про необхідність виходу із «українського конфлікту», зберігши Росії обличчя.

«Про це Президент України заявляв ще 12 січня 2015 року в інтерв‘ю французькому каналу «France 24». Тому зараз найнебезпечнішим є те, що це позиція саме нашого керівництва. Ми не хочемо задіювати усі міжнародні права та обов‘язки, які існують», – наголосив Крюков.

Та, у свою чергу, експерт із міжнародних питань Максим Ялі не погодився із такою заявою. Мовляв, Президент України не міг говорити про «український конфлікт», адже тоді виходить, ніби у нас йде громадянська війна.

«Якщо, з ваших слів, усі сторони – і Захід, і українське керівництво – зацікавлені, щоб Путін зберіг обличчя, то тоді чому він не сказав про свої умови, які б допомогли йому це зробити? Усі б тоді йому поаплодували та пішли на них», – дивувався Ялі.

Незрозуміло, навіщо світові вводити такі жорсткі санкції проти Росії.

«Останні із них – проти так званих гаманців Путіна – були найсерйознішими. Вони завдали реальних збитків його оточенню. Він навіть закликав увесь російський народ «скинутись» олігархам, щоб допомогти», – зауважив Ялі.

Тому він підкреслив: усвідомлюючи, що Росія розуміє лише політику сили, США зараз примушують Кремль до поступок.

«Тому, на моє переконання, зараз йде тактична гра. Перемовини ж щодо українського питання відбуваються не лише окремо, а й у зв‘язці із Сирією та іншими зовнішньополітичними темами. Компроміс, вважаю, буде знайдено ближче до жовтня-листопада для того, щоб Трамп феєрично на весь світ зміг проголосити, як йому вдалось заключити іще одну велику угоду», – переконаний Максим Ялі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 08:25 :24