середа, 16 травня, 2018, 22:10 Політика
Смешко: Свою кар’єру Ющенко розпочав із передачі 3 млрд карбованців до Москви
ZIK
ZIK

Свою кар’єру в банку «Україна» майбутній президент Ющенко розпочав з того, що 3 мільярди карбованців через перевищення своїх службових повноважень були переведені до Москви, а потім конвертовані у десятки мільйонів доларів. По цьому факту було кримінальне провадження, яке тривало до 1994-го року.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявив голова Комітету з питань розвідки при Президентові України (з 7 жовтня 2014-го року), голова Служби безпеки України у 2003-2005 роках Ігор Смешко.

Як відомо, в інтерв’ю газеті «День» голова Секретаріату Президента України у 2005 – 2006 роках Олег Рибачук розповів про «кремлівську схему корумпування Адміністрації Президента України», яка полягала в тому, що екс-президент Ющенко домовлявся із Путіним, щоб за допомогою фірми-посередника «РосУкрЕнерго» відмивати кошти на постачанні газу в Україну.

Екс-голова СБУ Ігор Смешко прокоментував інтерв’ю Рибачука:

«Після цього інтерв’ю один із моїх колишніх заступників зв’язався зі мною і здивовано сказав, що навіть цієї заяви достатньо, щоби порушити кримінальну справу щодо колишнього президента Ющенка про те, що він брав участь у цих оборудках.

І я хочу сказати, що 2005-го року «Євротрансгаз», а в 2004-му році «РосУкрЕнерго» справді були посередниками, і це дійсно була ініціатива російської сторони, щоб газ поставляти не напряму. Але ми отримали газ по 50 доларів за м³, і фактично ми мали дотацію 3 мільярди доларів із бюджету Туркменістану й Росії в економіку України», – розповів Ігор Смешко.

З його слів, саме президент Ющенко посприяв, щоби за цією схемою 3 мільярди доларів із бюджету України перекачувалися у фірми-посередники.

«При тому, що ціна на газ збільшувалася в рази, а ціна на транспортування залишалася низькою», – додав екс-голова СБУ.

Відтак, каже гість програми, пан Ющенко ніяк не міг претендувати на посаду Президента України.

«Очолюючи СБУ, я прекрасно знав, що свою кар’єру в банку «Україна» майбутній президент розпочав з того, що 3 мільярди карбованців, зокрема, з перевищенням своїх службових повноважень та особистим підписом, були переведені до Москви, а потім конвертовані у десятки мільйонів доларів. І лиш уявіть собі, які у 1991-му році це були кошти», – підкреслив Смешко.

Він також розповів, що за цим фактом було розпочато кримінальне провадження:

«Було кримінальне провадження, яке йшло до 1994-го року. Але на закритті цього провадження Віктор Ющенко своєю рукою та ще й російською мовою написав: «Прошу закрити проти мене кримінальну справу у зв’язку з амністією».

Тобто він фактично визнав свою вину. Для нього була застосована процедура амністії. Але за таких умов будь-яка політична кар’єра була б неможливою», – акцентував Ігор Смешко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-12 06:47 :13