Новини » Політика

Смешко про справу Савченко-Рубана: Це бомба сповільненої дії

ZIK

У справі Савченко-Рубана контррозвідка спрацювала професійно, і вона тільки так могла спрацювати. Але тут є і політична складова. Це бомба сповільненої дії, як всередині так і назовні.

Про це в ефірі програми «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK розповів екс-голова СБУ Ігор Смешко.

«Справа в тому, що тут дві складові. Я підтверджую, що контррозвідка спрацювала професійно на випередження, і вона тільки так могла спрацювати. Дуже гарно, що офіцери 8 полку спецпризначення виявилися професіоналами, і сцецслужба почала працювати», – вважає пан Смешко.

Водночас, за його словами, у цій справі є ще політична складова. Суспільство ще не ознайомлене з беззаперечними доказами, ще немає судового вироку, а військова прокуратура займається політичним піаром.

«На заході мене весь час запитували, що в нас відбувається. Тобто ці політичні процеси треба було фахово враховувати. Це бомба сповільненої дії в політичному плані як всередині, так і назовні. Зараз влада має досить невеликий рівень довіри. Пересічні громадяни не розуміють політичних тонкощів, що жоден народний депутат, навіть Герой України, не може собою підміняти спецслужби і проводити власні операції під час бойових дій проти нас супротивника, але вони емоційно більше на стороні людини, щодо якої є ознаки серйозного правопорушення. Це політичне керівництво мало би подумати, коли це реалізовувати. Це загрозлива ситуація», – зазначив гість програми.

Водночас на запитання, чому СБУ мовчало, коли Рубан заявляв, що він є генерал-полковником і представником СБУ, пан Смешко відповів, що до зустрічі на програмі Савіка Шустера, не був знайомий із ним.

«З Рубаном я бачився на ефірі Савіка Шустера. Мене здивувало, що його заявили як генерала. Мені одразу було зрозуміло, що він у кращому випадку капітан. Але в перерві він підійшов до мене і показав документи на бланку СБУ за підписом Наливайченка. Мене це ще більше здивувало. Очевидно він психологічно досить підготовлена людина й одразу відчув небезпеку», – констатував Ігор Смешко.

Читайте також: Росія завербувала Савченко ще на МайданіLoading...