середа, 16 травня, 2018, 15:52 Суспільство
Шедеври класики, модерн, вокал та арфа: у Львові виступлять зірки світового рівня
Прес-сніданок на тему: «Культура і меценатство в Україні»
Прес-сніданок на тему: «Культура і меценатство в Україні»

У Львові наприкінці травня відбудуться цікаві концерти класичної, електронної, джазової музики за участі зірок світового рівня. Ці концерти стали можливими завдяки спонсорській підтримці канадського мецената українського походження Річарда Джона Козака та мецената з Туреччини Мерта Карамана. Так, в рамках цього проекту до Львова приїдуть артисти, музиканти з світовими іменами – Мерве Коджябейлер, арфістка (Театр Ла Скала, Італія) та Білал Караман, гітара (Амстердам – Стамбул). Вони вперше завітають в Україну і виступлять разом з музикантами оркестру «INSO-Львів» (Україна).

Про це сьогодні зазначила під час прес-конференції на тему «Культура і меценатство» організатор і промо-менеджер Галина Гузьо.

Голова правління Академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів», заступник генерального директора Львівської обласної філармонії Іоланта Пришляк сказала, що впродовж багатьох років до культури в Україні ставляться за залишковим принципом, коли йдеться про фінансування. Зараз ситуація не набагато покращилася, хоча пані Іоланта зазначила, що подекуди трапляється серед молодих і прогресивних чиновників розуміння важливості підтримки культури для розвитку держави. «Меценатство як рух, який за кордоном передається з покоління в покоління, в нас ще не напрацьоване. Проте, зараз у Львові формується нова генерація, якій не байдуже, в якому середовищі виховуються їхні діти. І вони допомагають нам розвиватися і презентувати українську культуру у світі, що є найважливішим завданням для оркестру «INSO-Львів», – сказала Іоланта Пришляк.

Голова правління Академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів», заступник генерального директора Львівської обласної філармонії Іоланта Пришляк
Голова правління Академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів», заступник генерального директора Львівської обласної філармонії Іоланта Пришляк

Вона висловила велику вдячність Річарду Джону Козаку, який з’явився в житті оркестру чотири роки тому і допомагає музикантам успішно втілювати різні проекти, підтримує талановитих музикантів, створивши оркестрову Академію «INSO-Львів». 26 травня цього року друга оркестрова Академія «INSO-Львів» знову об’єднає на одній сцені талановитих молодих музикантів Львівської середньої спеціальної музичної школи-інтернат ім. Соломії Крушельницької та досвідчених оркестрантів в єдиний творчий колектив, диригуватиме яким відомий віденський диригент Ґеорґ Куґі (Австрія).

Річард Джон Козак – канадський меценат українського походження, організатор серії концертів у Львові
Річард Джон Козак – канадський меценат українського походження, організатор серії концертів у Львові

Меценат пан Річард зазначив, що підтримує оркестр «INSO- Львів», бо вважає, що це найкращий оркестр у Європі. «Три концерти, що відбудуться наприкінці травня, cтали можливими завдяки дружбі з людьми з різних країн, які цінують і підтримують культуру, зокрема, це друзі з Австрії, Туреччини, Франції, які допомагають нам втілювати ці чудові культурні проекти», – сказав пан Річард. Він подякував за це своєму другові, меценату з Туреччини Мерту Караману.

Львівська оперна співачка Іванна Комаревич, яка 25 травня виступить у Львові разом з арфісткою, солісткою італійського Театру Ла Скала Мерве Коджябейлер, зазначила, що це для неї велика честь і дуже цікавий досвід. «Це буде свято для всіх нас», – сказала Іванна Комаревич.

Львівська оперна співачка Іванна Комаревич
Львівська оперна співачка Іванна Комаревич

Лідер гурту Secret Forest Олександр Макаров теж висловив подяку за можливість виступити з музикантами світового рівня. «Для мене важливими є взаємостосунки на рівні серця. Молодій генерації є що сказати. І ми це говоримо через свої пісні, які не схожі на ті, що зараз крутять по радіо. Ми говоримо про те, що хвилює наші серця, і шукаємо те, що шукає кожен з нас всередині наших сердець. Дуже важливим є здоровий спосіб життя, який підтримують всі учасники нашого гурту. Це гарна основа для розбудови країни, коли є екологія тіла, екологія свідомості, думок, музики, мистецтва. Якщо ми віднайдемо спокій всередині себе, спокій і гармонія буде навколо нас і ми матимемо шанс бути щасливими», – сказав Олександр Макаров.

Лідер гурту Secret Forest Олександр Макаров
Лідер гурту Secret Forest Олександр Макаров

Довідка.

24 травня, у клубі «Малевич» – спільний концерт українського гурту Secret Forest та відомого джазового гітариста Bilal Karaman (Амстердам – Стамбул), який вперше гастролюватиме в Україні. Початок о 19:00.

25 травня, в актовій залі Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України (Проспект Свободи, 15) – вперше в Україні яскрава виконавиця, переможниця багатьох міжнародних конкурсів, зіркова арфістка, яка підкорила сцену престижного італійського Театру Ла Скала Мерве Коджябейлер. У її виконанні прозвучать шедеври композиторів епохи бароко та класицизму, а також нові для української публіки твори турецьких композиторів. У концерті також візьме участь відома українська оперна співачка Іванна Комаревич. Початок о 19:00.

26 травня, у Львівській обласній філармонії – Друга оркестрова Академія «INSO-Львів». Виконавці: Євгеній Крук – скрипка, концертмейстер Академічного симфонічного оркестру «INSO- Львів» (Україна); Марія Ткачик – скрипка, концертмейстер-соліст оркестру «INSO-Львів» (Україна); учні Львівської середньої спеціальної музичної школи-інтернат ім. С. Крушельницької. Спеціальна гостя – Мерве Коджябейлер, арфа (Театр Ла Скала, Італія). Диригент – Георг Кугі (Австрія). Ведучий – Володимир Бєглов (Україна). Початок о 18:00.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-24 10:13 :45